Strojovému čištění podlah se ruční nemá šanci vyrovnat

Naše nejstarší dcera se za rok chystá na vysokou, chtěli jsme jí doma vytvořit lepší studijní zázemí, zatím sdílela pokoj se svou mladší sestrou. Proto jsme se pustili do vytvoření půdního pokoje, který bude mít sama pro sebe. Půda je v dobrém stavu, už při její výstavbě jsme počítali s možností, že by se z jedné její části mohl vytvořit pokoj. Nebylo zapotřebí dělat příliš úprav, stačilo vynést uskladněné věci, vymalovat a nechat vyčistit podlahu.

Protože jsme se do čištění podlahy pustili až po vymalování pokoje, ocitly se na podlaze i zbytky barvy. Čištění proto muselo být pořádné a hloubkové. Věděla jsem, že vytření podlahy nebude stačit. Potřebovali jsme na tuto práci objednat firmu, která bude vybavena pořádnými stroji a účinnou čisticí chemií. V tomto směru vypadal velice slibně A SERVIS LIPKA, s.r.o., voskování linolea, čištění podlah Praha a proto jsme si u něj čištění podlahy objednali.

Čištění podlahy šlo dobře, zjistili jsme, že sílu kotoučového stroje a účinné kvalitní chemie není dobré podceňovat. Podařilo se jim z podlahy vykartáčovat a vyčistit takové množství nečistot, že jsem ani netušila, že jich tam tolik je. Je neuvěřitelné, jak snadno člověk zapomene na původní barvu podlahy. Jakmile se nečistoty společně s mastnotou a vlhkostí odsály vysavačem, byla podlaha čistá jako někde v nemocnici.

Říkala jsem si, kolik času by člověk asi musel strávit s kartáčem v ruce, aby se mu podařilo podlahu vyčistit tak dokonale. Nejsem si jistá, jestli by se to někomu mohlo podařit až tak do detailu.

Zaměstnanci firmy se nám ještě na závěr zmínili o možnosti voskování podlahy, které A SERVIS také zajišťuje. Protože už jsem o něčem podobném dříve uvažovala a tato firma na mě udělala perfektní dojem, voskování podlah jsme ihned objednali.

 

 

Potrpíte si na domácí výrobky včetně pečiva? Upečte si vlastní rohlíky podle tohoto pečiva

 

Čerstvé pečivo ke snídani či večeři má rád prakticky každý. Ale vyzkoušeli jste si ho už upéct i sami doma? Nebojte se, není to nic těžkého a s tímto receptem to zvládne každý. Z půl kila mouky, části z dvou set mililitrů mléka, trochy cukru a půl kostky droždí necháme vzejít kvásek. Vedle v hrnci si ve zbylém mléce rozpustíme tři lžíce sádla, které osolíme. Všechno pak smícháme a přidáme tři lžíce bílého jogurtu, díky kterému budou housky krásně vláčné.

 

 

Hotové těsto necháme asi hodinu vykynout v teple. Až těsto pořádně nakyne, dáme ho na poprášený vál. A teď už je jen na vás zda chcete rohlíky nebo housky. Pokud máte raději spíše rohlíky, rozválíme těsto na obdélník, který rozdělíme na trojúhelníčky. Ty pak smotáme od nejširší části až po cíp a můžeme je ještě ohnout do podkovy. A zase pokud housky, vyválíme si z těsta dlouhý váleček, který rozdělíme na dvanáct dílků.

Z každého dílku pak vyválíme tenký váleček, který rozdělíme na další tři a z nich pak upleteme jednoduše housku, jako když se plete obyčejný cop. Hotové housky či rohlíky pokládáme na vymazaný plech a necháme ještě chvilku pod utěrkou nakynout. Před pečením ještě potřeme housky či rohlíky rozšlehaným bílkem s mlékem a posypeme hrubozrnou solí či mákem.

Nakonec pečeme na 180 °C asi pětadvacet minut dozlatova. Tímto domácím pečivem určitě uděláte radost celé rodině.  Pokud vám na to nezbývá čas a měla jste spíše v plnu pustit se do čištění koberce, tak v tom případě bude určitě rozumnější zkusit upéct domácí housky a čištění koberce přenechat profesionálům z úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 9.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *