Vačkové spínače nemají vždy stejné vlastnosti a schopnosti

Vačkové spínače a také odpínače jsou u široké veřejnosti považovány, za jeden a ten samý produkt. Opak je ale pravdou. Oba druhy jsou sice využívány pro stejné účely, tedy k ovládání silových a ovládacích obvodů a jsou tedy příbuznými. Nutné je dodat, že jsou jen vzdálenými příbuznými, protože jednu funkci mají rozdílnou. A jedná se o dost podstatnou funkci.

 

Klasické vačkové spínače nedávají možnost bezpečného odpojení

Drtivá většina vačkových spínačů nabízených na trhu nedisponuje funkcí odpínače. Není tedy možné jejich bezpečné vypnutí. Při běžném provozu bez poruch bude tato funkce využitá jen minimálně. Její velkou přednost odhalíte až v případě poruchy, kdy odpínač za jakékoliv situace zajistí bezpečné vypnutí bez větších následků na připojených zařízeních. Připojená zařízení dokáže ochránit například při poruše, jako je spečení kontaktů, kdy odpínač zajistí přímé mechanické odtržení všech fází. 

 

Funkci odpínače nabízí například výrobce OBZOR

Společnost Obzor Zlín je na našem trhu specializovaným výrobcem vačkových spínačů té nejvyšší kvality. Již v roce 2009 přišla společnost na trh s inovovanými spínači VS, které jsou nabízeny pod označením VSN a VSR. Tyto spínače se vyznačují větší šíří amperážních řad, novým typem upevňovací desky, vyššími hodnotami jmenovitého napětí a proudů, vyššími hodnotami mechanické i elektrické trvanlivosti, pětiletou zárukou a mnoha dalšími přednostmi. Vačkové spínače od firmy OBZOR Zlín ale mají oproti konkurenci ještě jednu podstatnou výhodu. Všechny nabízené modely totiž splňují podmínky podle ČSN EN 60 947 – 3 článku 2.3 – odpínače. Bezpečnost je tedy maximální.

 

O unikátnosti konstrukce se můžete přesvědčit na vlastní oči

Na oficiálních stránkách společnosti OBZOR Zlín můžete k nabízeným druhům vačkových spínačů najít veškeré potřebné informace. Ke každému druhu je nabídnuta také konkrétní fotografie. Vždy je ale lepší se o kvalitách přesvědčit na vlastní oči. A to nyní může široká veřejnost. Firma OBZOR Zlín bude od 25. 3. 2015 účastníkem veletrhu AMPER, kde bude své produkty představovat naživo. Konkrétně můžete firmu obzor najít ve stánku 5.22 hala P.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *