Výběr povlečení na zimu

Zima pomalu klepe na dveře a vám začíná být v posteli chladno? Zkuste vyměnit lehké povlečení za nějaké teplejší, z kvalitnějšího materiálu a zima vás nechá klidně spát. Pokud se chcete v zimních měsících cítit opravdu pohodlně, zkuste hřejivé flanelové ložní prádlo.

Proč flanelové povlečení?

Základ flanelu tvoří 100% bavlna. To je znamení pro to, že bude savé a prodyšné, takže pokud se pod teplou dekou zpotíte, nehrozí vám, že byste následně prochladli. Flanel je tkanina upravovaná speciálním česáním po obou stranách. Tím se izoluje teplo, které tak zůstane jenom pod přikrývkou.

Flanelové ložní povlečení je stále velkým oblíbencem vašich ložnic. Proto existuje široká škála typů, ze kterých můžete dlouho vybírat. Můžete volit mezi různými vzhledy, výrobci pro vás také rádi upraví rozměry nebo způsob zapínání, buďto na zip nebo na klasické knoflíky. Podle vašeho přání.

Mikroflanel

Pokud z nějakého důvodu nemůžete zvolit bavlněnou tkaninu, existuje ještě tzv. mikroflanel. Ten je tvořen 100% polyesterovými vlákny. Jsou to malé chloupky nahuštěné vedle sebe a připomíná myší kožíšek princezny Lady. Stejně jako bavlna je příjemný na dotek a svou povahou a vzhledem je podobný hřejivému fleecu. Mikroflanel je vhodný pro ty, kteří spí rádi při otevřeném okně. Mohou mít během noci přístup svěžího vzduchu a zároveň budou po celou dobu v teple.

Flanel nebo mikroflanel?

Tady záleží jen na vás. Oba materiály jsou měkké a příjemné na dotek, oba mají své výhody. Dobře poslouží dospělým, ale i jako povlečení pro děti. Pro přehlednost můžeme uvést malé srovnání.

Flanel

  • stoprocentní přírodní materiál
  • absolutně bezstarostná údržba, povlečení se pouze vypere, usuší a už se nemusí žehlit
  • je lehký, savý a vzdušný
  • přijatelná cena pohybující se od 600 Kč
  • vysoká hřejivost

Mikroflanel

  • stejně jako u flanelu snadná údržba, není potřeba žehlení
  • maximální pohodlnost a příjemnost jako u hebkého kožíšku
  • lehký a pevný materiál, který má vysokou životnost
  • minimální šance na pocit nepříjemného chladu

Volba vzhledu

Ať už se rozhodnete pro jeden či druhý typ flanelového ložní povlečení, máte možnost si zároveň vybrat atraktivní vzhled. Sami si pak určete, zda chcete jednu barvu ložního prádla nebo pestré vzory. Protože se bavíme o povlečení pro studené zimní měsíce, někdo dá možná přednost vzorům typickým pro toto období.

Zimní náladu si můžete dokreslit i povlečením s vánočními motivy. Do dětského pokoje pak dejte na vkus vašich nejmenších a pomozte jim vybrat vhodné dětské vzory. Záleží čistě na vás. Teď už se můžete nechat hýčkat a rozmazlovat jemností a měkkostí. Připravte se na zimní vládu tak, aby studené nohy mohly zůstat tabu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *