Vypěstujte si jahody na balkoně

Jahody patří k nejvyhledávanějšímu ovoci v České republice. Sladké bobule ozdobeny zelenou stopkou lákají nejen malé děti, ale i dospělé, kteří velmi často zastavují u silničních prodejců a nakupují domů do zásoby. Říkáte, že se zajímáte o pěstování jahod a nemáte k dispozici svůj vlastní pozemek? Také se chcete pokusit vypěstovat rudé drahokamy, ale nevíte, jak na to? Pokud jste si na výše uvedené otázky odpověděli v kladném duchu, je tento článek přímo pro vás.
 
jahodaPěstování jahod můžete zahájit i na svém balkóně. Dokonalé chuti domácích jahod se kupované z obchodních řetězců nevyrovnají.  Vaše vlastní jahody budou obdařené mnohem větším množstvím vitaminu A, B i C. Ovoce je vhodné pro přímou konzumaci, k palačinkám nebo i do alkoholických nebo nealkoholických nápojů.
 
Pěstování jahod je nenáročné
Pokud jste se sadbou jahod doposud otáleli pro domnělou náročnost vlastního pěstování, tak již nemusíte. Pěstování jahod je vhodné i pro začínající zahrádkáře bez předešlých zkušeností. V případě, že nevlastníte svůj pozemek, připravte jahodám optimální podmínky na svém balkóně. Jahodník Maranell je skvělým převislým balkónovým druhem, který plodí až do zimy šťavnaté plody.
 
jahHlavní výhodou je, že si jahody udržují svou kvalitu, neplesnivý a jsou vždy čisté. Chuťově jde o jeden z nejlepších druhů jahod, dorůstají do dvou metrové délky. Jahodník Maranell je neskutečně sladký, dalo by se říci, že jen málokterá odrůda dokáže této balkónové verzi konkurovat. Jahody dorůstají do dvou metrové délky, takže se k nim nemusíte ani ohýbat. Jednoduše si zakupte závěsný truhlík, standardní substrát, přírodní hnojivo a těšte se z vlastních jahod.
 
Pokud vás zaujala tato nabídka, přejděte na stránky internetového prodejce www.zahradnictvikruh.cz/

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *