4 cvičební pomůcky, které nesmí chybět v domácí posilovně

Máte v plánu zařídit si domácí posilovnu a cvičit za jakéhokoliv počasí a v jakoukoliv denní nebo noční dobu? Poradíme vám, co by se vaší posilovně rozhodně nemělo chybět. Motivujte k aktivnímu životu nejen sebe, ale i svého partnera a děti.

 

1) Činky nejen pro posilování

V domácí posilovně by rozhodně neměly chybět činky. Nemusíte zvedat těžké váhy, postačí vám základní věž s činkami, které se pohybují váhou od 1 kg až do 5 nebo 10 kg. Tyto činky, včetně oblíbených kettlebellů vám ulehčí každodenní posilování. Jsou však skvělým pomocníkem i při protahování nebo posilování břišních svalů. Vyzkoušet můžete i o něco náročnější dřepy s kettlebellem.

 

2) Cvičební podložka

Vytvořte si v domácí posilovně dostatečný prostor pro umístění cvičební podložky. Ta slouží k protahování a závěrečnému strečinku po cvičení. Oceníte ji také při cvičení pilates nebo jógy, případně posilování břišních svalů. Cvičební podložku byste měli mít s sebou i na sálové lekce. Pokud vám to prostor dovolí a nejčastěji cvičíte se sparing partnerem, umístěte do domácí posilovny minimálně dvě podložky na cvičení.

 

3) Posilovací stroje v kardio zóně

Před samotným posilováním je vhodné se nejdříve rozhřát, a to například na kardio strojích. Vyberte si běžecký pás, eliptický trenažér nebo třeba vibrační plošinu. Začínejte na posilovacích strojích každé své cvičení. Dopřejte si zhruba 15 minut v kardio zóně, následně si zacvičte oblíbenou sestavu, posilujte nebo si dopřejte online lekci. Na konec cvičení si dopřejte ještě jednou 15, ale klidně i víc minut na posilovacím stroji. Urychlíte své spalování a již brzy si všimnete prvních změn v zrcadle.

 

4) TRX závěsný systém

Pořiďte si do domácí posilovny oblíbený závěsný TRX systém. Posílíte s ním střed těla, ale také ruce a nohy. Tento cvičební systém je pomocníkem i při posílení zad a břišních svalů. Věřte, že po první půl hodině cvičení budete mít pocit, jako byste cvičili několik hodin na různých fitness strojích v posilovně. TRX závěsný systém umístíte pohodlně do dveří, ale také na hrazdu nebo třeba venku na strom.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *