5 hlavních výhod keramické venkovní dlažby pokládaná na terče

Dlažba pokládaná na terče samozřejmě není žádnou novinkou, donedávna však šlo o dlažbu betonovou. Keramické dlaždice neměly dostatečnou pevnost, aby dokázaly být na terčích podepřené jen na několika bodech. V současnosti je ale realita zcela jiná. Díky moderním technologiím výroby lze i vybrané druhy keramických dlaždic pokládat na terče, což přináší uživatelům mnohem větší pestrost zejména v oblasti designu. A nejen to, keramická terčová dlažba přináší celou řadu praktických výhod.

 

1. vedení elektrických rozvodů

Mezi podkladovou vrstvou a samotnými dlaždicemi vzniká volný prostor, který může být využit například pro vedení kabelů přímo pod dlažbou bez nutnosti složitých konstrukčních úprav.

 

2. eliminace nerovností podkladu

Terče pod dlaždicemi jsou výškově nastavitelné. Není proto přímo vyžadovaná naprostá rovnost podkladu, nerovnosti mohou být totiž pomocí terčů vyrovnané.

 

3. vytvoření bezbariérového prostoru

S pomocí výškově nastavitelných terčů lze zároveň kdekoliv vytvořit i postupný spád podlahy, a zajistit tak bezbariérový prostor. Velmi se tato výhoda osvědčuje v případě přístupu na balkón či terasu, kde je nutné překonat schodek.

 

4. dobrá protihluková izolace

Prostor mezi dlažbou a samotným podkladem působí jako skvělá protihluková izolace. Ocení to například majitelé bytů pod střešními terasami.

 

5. snadná montáž bez nutnosti investic do stavební chemie

Pokládka terčové dlažby je velmi jednoduchá, rychlá a oproti lepené dlažbě i levnější o náklady na lepidla, spárovací hmoty a další stavební chemii.

 

Dlažba pokládaná na terče nachází nejčastěji využití jako klasická venkovní dlažba na zahradách, pro realizaci teras nebo balkonů a své místo má i v okolí zahradních bazénů.

 

Kde je najít?

Bohužel keramické dlaždice s možností pokládky na terče ještě nelze najít v nabídce všech obchodů. Je tedy zapotřebí najít v tomto oboru specializovaného prodejce. Jedním z takových prodejců je na našem trhu společnost Los Kachlos. V její nabídce lze najít desítky druhů a variací kvalitní keramické dlažby na terče v mnoha formátech, designech i verzích povrchových úprav. Vybírat lze od klasických vzorů, přes věrné imitace dřeva a kamene až po zajímavé dekorativní varianty.

 

Detailní nabídku najdete na www.lkhome.cz.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *