Bez svítidel se neobejdeme

O důležitost svítidel a osvětlení v interiéru se toho namluvilo dost a dost. Podstatné je, zda si umíme vybrat správné svítidlo, které nám poskytne v interiéru dostatek světla a navíc bude také elegantní. Důležité je, aby mělo svítidlo dostatečný výkon.

Svítidla do obýváku

Vezměme si nejdříve obývací pokoj, obecně se doporučuje, aby mělo osvětlení v obývacím pokoji výkon 20 W/m2. Toho se však jedním svítidlem dosahuje těžko. Řešení je velmi jednoduché, použijte zkrátka víc svítidel, obvykle se počítá centrální lustr a potom ještě několik dalších doplňkových svítidel. Nejčastěji to bývají nástěnná svítidla, stojací lampy nebo závěsný lustr nad konferenčním stolkem. Velmi praktická jsou také náladová svítidla, která se používají často za televizi jako jemné přisvícení pro zmírnění kontrastu při sledování televize potmě.

 

V obývacím pokoji rovněž využijete s výhodou stmívač s plynulou regulací, abyste si mohli vytvořit příjemnou atmosféru podle vaší aktuální nálady. Co se týká stylu a použitých materiálů, záleží především na tom, jak budete pokoj stylizovat, zda bude svítidlo dominantním prvkem nebo bude sloužit spíš jako nenápadný doplněk.

 

Pokračujeme jídelnou a kuchyní

Obývací pokoj bychom tedy měli, přesuneme se nyní do jídelny, která často odděluje prostor obývacího pokoje od kuchyně. Jídelna je vybavena stolem a židlemi, hodí se tedy závěsná svítidla nad stůl, která dodají lesk sváteční i každodenní tabuli. Zatímco nad jídelním stolem stačí osvětlení o intenzitě 15 až 20 W/m2, v kuchyni je třeba pracovní ploše věnovat alespoň 30 W/m2. Velmi dobře osvětlí kuchyňskou linku LED pásek, který můžete zapínat vypínačem nebo také pouhým dotykem.

 

Na řadě je ložnice, zde není třeba instalovat žádné oslňující reflektory. Pro relaxaci, odpočinek a spánek postačí centrální lustr o svítivosti 10-15 W/m2, přidáte-li stolní lampičky, budete si moci v posteli pohodlně číst.

Sex Cam

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *