Bezpečné a cenově výhodné vytápění? Propan je řešením i pro domy bez rozvodných sítí!

Od jara do podzimu svážet, řezat a sekat dřevo, aby bylo v zimních měsících a při sychravém počasí čím topit? Není snazší jen otočit knoflíkem a mít teplo během chvilky v celém domě bez námahy? Propanové vytápění je velmi efektivní, navíc zcela ekologické a nezanechává takřka žádnou uhlíkovou stopu. I cenově je velmi lákavé, při správném plánování se lze dostat na cenu 2 Kč za 1 kWh, což není u elektrokotle možné, návratnost tepelného čerpadla je navíc diskutabilní. Proč zvolit tento typ vytápění?

 

Nezávislý systém na rozvodných sítích

Domek na venkově bez rozvodných sítí? Na samotě, u lesa nebo u vody? Vytápění na LPG má výhodu nezávislosti na centrálních rozvodech, plyn se skladuje v nadzemních nebo podzemních zásobnících, které zůstávají v majetku a správě společnosti Primagas. Jednou ročně přijede autocisterna, která doplní zásoby. Tým techniků nadto zajistí tlakové zkoušky a revizi, systém je tak pro uživatele zcela bezúdržbový.

 

Tepelný komfort za skvělou cenu

Na kolik vyjde cena za 1 kWh při topení tuhými palivy, jako je dřevo nebo uhlí? Při vytápění briketami nebo s tepelným čerpadlem? Propanové vytápění může směle konkurovat cenou, protože při započtení všech nákladů na práci se dřevem nebo skládání uhlí, případně návratnosti systému tepelného čerpadla, patří mezi nejvýhodnější. Naplnit zásobník je výhodnější v létě, kdy jsou nižší ceny za plyn, k tomu je pak připravený ještě před zahájením topné sezóny.

 

Různé varianty zásobníků pro všechny domy

Menší domek nebo naopak velká vila? Propanové vytápění je vhodné pro všechny typy domů, zásobník na plyn lze vybrat s ohledem na požadovanou kapacitu. U nadzemních nádrží jsou na výběr dva druhy s objemem 1,2 a 2,1 tuny. U podzemních si lze vybrat stejné nebo ještě větší nádoby s kapacitou 8 nebo 11 tun, které jsou však určené pro velké objekty, zemědělské stavby nebo průmyslové haly.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *