Kde sehnat kvalitní vybavení, abyste si mohli převézt kola i zavazadla na Šumavu a užít si akční dovolenou?

Patříte k milovníkům podzimní přírody, a zároveň rádi šlápnete do pedálů a užijete si mnoho spokojených kilometrů na cyklostezkách i nezpevněných površích? Tak to se vám bude určitě líbit na Šumavě. Každoročně zde zavítá mnoho turistů vyzbrojených kdejakým vybavením, s nímž šetrně k přírodě sportují, kochají se a relaxují.

 

Zavazadla do kufru nebo střešního boxu

Při balení většinou nejdříve nakládáme zavazadla. Jestliže je vás víc, asi už teď tušíte, že vměstnat všechnu batožinu do kufru bude náročné. Přitom je pomoc snadná. Stačí koupit si střešní nosiče, na něž se dá upevnit střešní box. Výběr střešních nosičů je jednoduchý, stačí znát výrobce vozu, jeho model případně variantu a ročník. Pro většinu aut se dají střešní nosiče pořídit. A kdybyste si nebyli jisti výběrem, rádi vám pomohou na webu autodoplnky-obchod.cz.

Zaměřme se teď na střešní boxy. Tento důmyslný vynález, který mnohým připomíná rakev, a tak mu tak také říkají, pojme ohromnou spoustu věcí. Samozřejmě záleží na tom, jak rozměrný box si zvolíte, ale na své si přijdou i ti, kteří chtějí mít u sebe nepřeberné množství věcí. Dokonce i v zimě můžete využít dlouhý střešní box, do něhož pohodlně uložíte lyže a veškeré lyžařské vybavení.

Kvalitní střešní boxy vyrábí např. český Hakr a Neuman, nebo švédský Thule. Delší boxy na lyže mají až 220 cm a jsou užší, širší a kratší boxy se hodí spíš na batožinu, postýlku, kočárek… Jejich objemy se pohybují od cca 220 l po více než 550 l.

 

Převoz jízdních kol

I kola se vám podaří nabalit. Dají se vozit na střeše, stačí dokoupit střešní nosiče kol, anebo na tažném zařízení či na pátých dveřích. Na jednom nosiči kol uvezete až 4 „kousky“.

Pořiďte si velkou rakev, držák kol a vydejte se do nádherných hor.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *