Blíží se zima a vy jste opět nestihli udělat opatření proti tepelným únikům?

foukaná izolace -1x402_1309021033
Tepelné ztráty domácností jsou starostí, která trápí zejména majitele starších rodinných domů. Tam už izolační vlastnosti původních materiálů nejsou úplně ideální, jestli vůbec někdy byly. Nezadržitelně se ale blíží zima a s ní i topná sezóna a možná jste si právě až teď uvědomili, že jste proti unikání tepla neudělali přes léto žádná opatření. A když si vzpomenete, kolik vás stálo vytápění interiéru v loňské zimě, možná že zalitujete. A loňská zima rozhodně nebyla nijak krušná a dá se předpokládat, že letošní výdaje budou ještě vyšší i z toho důvodu, že materiály jsou zase o rok starší a méně izolují.
 
Dá se ještě něco dělat?
V mnoha rodinných domech už topná sezona začala. Venkovní teploty se začaly trvale pohybovat pod hranicí 10 stupňů Celsia, což je známka k začátku vytápění. Ani nyní ale není pozdě s touto situací něco udělat.  Na začátek zařizování zateplení fasády pozdě sice je, výměna oken by v těchto teplotách znemožnila využívání domácnosti a navíc okna nejsou vyrobena ze dne na den, ale stále existují i další způsoby, jak dokázat efektivně snížit ztráty na vytápění. Přemýšleli jste třeba o zateplení stropů a půd?
 
foukaná izolace -1x402_1309021033
 
Dokáže přinést zateplená půda úspory?
To je otázka, kterou si klade opravdu velké množství vlastníků rodinných domů. Zateplení půdy je až několikrát levnější, než zateplení fasády a je levnější než výměna oken. Dokáže ale být účinná, nebo se jedná o zbytečnou investici. Kolik tepla vlastně může unikat stropem? Odpověď na tyto otázky nemusíte hledat v odborných publikacích, ale zapátrejte ve vlastní paměti do hodin fyziky na základní škole. Co se stává se vzduchem, když se ohřeje – snižuje se jeho hmotnost. Lehký vzduch stoupá vzhůru ke stropu. Když narazí na nezateplený strop, putuje dále skoro bez užitku. Když ale narazí na půdy, které jsou izolované, zůstane v místnosti a ta není nadále potřeba tolik vytápět.
 
Foukané izolace, jako moderní způsob
Velmi efektivním způsobem zateplení půd rodinných domů, je využití foukané minerální izolace. Tyto materiály na půdách rodinných domů vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu se skvělými tepelně-izolačními parametry bez tepelných mostů. Materiál nesléhá, je odolný proti vlhku, požáru i hlodavcům. Specializovanou společností pro tento druh zateplení je na našem území firma Foukané Izolace s.r.o. s více než 18-ti roky tradice. Podle druhu střechy a vašich požadavků dokáží vybrat ten nejvhodnější materiál. Vše je možné stihnout ještě do zimy. Samotný proces zateplení na průměrných střechách rodinných domů totiž trvá jediné odpoledne.
 
Detailní informace najdete na www.foukaneizolace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *