Přiveďte sluneční světlo i do místností, ve kterých nejsou okna!

tubus-03-vyznam-odrazu-svetla
Myslíte si, že sluneční svit do interiéru lze přivést jen okny? Jestli ano, tak jste na omylu, protože existují i jiné způsoby. Okna jsou sice nejvyužívanějším způsobem, ale rozhodně ne jediným. Dalším způsobem, jak přivést přírodní světlo do interiéru jsou například světlovody. Na tuto oblast jsou specializovány produkty Solatube a jejich využití si nyní představíme.
 
tubus-03-vyznam-odrazu-svetlaNejprve si popíšeme samotnou funkci světlovou
Světlovody Solatube jsou produktem, který se skládá hned z několika částí. První část je viditelná již zvenčí budovy, konkrétně na její střeše. Jedná se o kopule, které mají funkci zachytávání maximálního množství slunečního svitu. Vyrobeny jsou z moderního akrylátového materiálu. Zachycené světlo proudí dál tubusem. Ty jsou také vyrobeny z moderních materiálů s důrazem na to, aby se ani při delších přenosech světla dokázalo přenést jeho maximální množství. Díky tubusům se světlo zachycené na střeše dá přenášet i do větších vzdáleností. Mohou být osvětleny například místnosti v suterénu. V místě, které má být pomocí světlovou osvětleno, je na konci tubus opatřen stropním difuzérem, který se stará o dokonalý rozptyl světla. Stropní difuzéry splní všechny parametry na moderní design i funkčnost.
 
svetlovody-pro-plochou-strechu-4df9dba5af33d 586x392
 
V jakých místnostech se dají využívat?
Právě díky možnostem přenosu světla na delší vzdálenosti s minimálními ztrátami, je možné světlovody využívat téměř v jakýchkoli prostorách v interiéru. Využití světlovodů je možné všude tam, kde není možnost přívodu venkovního světla pomocí oken. V domácnostech se nejčastěji jedná o chodby nebo schodiště. Vyloučené není ani využití ve sklepních prostorách. Mohou ale sloužit i tam, kde je osvětlení okny nedostatečné. V tomto případě se může jednat o kuchyně, koupelny nebo jídelny a v neposlední řadě se využívá ve velkých místnostech, kde je velký rozdíl ve světle na obou částech místnosti.
 
Detailní informace o světlovodech a jejich využití najdete na www.solatube.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *