BOHEMIA PLAST GROUP s. r. o. radí, jak na údržbu plastových oken

Plastová okna jsou v dnešní době velice oblíbená, neboť přinášejí domácnosti velkou řadu výhod. Mají výborné tepelně-izolační vlastnosti, spoří energii a vyznačují se dlouhou životností. Nároky a náklady na jejich údržbu jsou však minimální. I přesto však potřebují alespoň minimální péči, kterou byste měli provádět alespoň jednou do roka.

 

Nepodceňujte těsnění

Jak jste si jistě všimli, jsou plastová okna opatřena těsněním chránícím interiér místnosti před průvanem a vodou. V některých ročních obdobích dostává pořádně zabrat, a proto byste jej měli čas od času řádně zkontrolovat. Jestliže se chcete vyhnout vlhkosti, pak u plastových oken kontrolujte odvodňovací kanálky. Ty naleznete na vnitřní straně ránu u otevřeného okna. Pokud jsou ucpány, vyčistěte je, předejdete tím tvoření nepříjemných kapek a orosení.

 

Okna pravidelně umývejte

Nemusíte používat žádné speciální chemické prostředky, okna stačí pravidelně umývat pouze měkkým hadrem a vlažnou vodou. Nedá se přesně stanovit univerzální interval mytí, ale platí pravidlo, že byste se do čištění měli pustit pokaždé, když se na okenních tabulích začnou tvořit nečistoty. Pokud vlažná voda nestačí, můžete použít i čisticí prostředky určené na PVC profily nebo saponáty s neutrálním pH bez vůně a barviv.

 

Nezapomínejte na kování

Při instalaci byla pochopitelně zajištěna odborná montáž kování, avšak pohybem zdiva se její ideální stav mohl změnit. O seřízení kování se sice můžete pokusit sami, ale raději nechte tuto činnost odborníkům. Nesprávnou manipulací by se mohlo poškodit, což je pochopitelně nežádoucí. Bezchybně nastavená křídla oken totiž zajišťuji perfektní těsnost a izolaci proti hluku. Doporučuje se kování jednou ročně promazat tukem nebo olejem bez kyseliny a pryskyřice nebo dotáhnout upevňovací šrouby.

Vaše okna se vám za tuto drobnou péči odmění delší životností, lepšími poskytovanými vlastnostmi a také snadnějším otevíráním.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *