Jak zabránit ptákům obývat váš dům?

Zpěv ptáků po ránu nás okouzlí spíše na dovolené než při každodenním plnění svých povinností. Když je pak ptáků celé hejno, o zpěvu se nedá mluvit a naše rána provází spíše nepříjemný řev, navíc nám lezou po parapetech a ničí fasádu. Co s nimi?

Zpívat je odnaučit nelze, ale můžeme si pomoci je od svého domu odpudit a nedat jim šanci, aby na parapet nebo římsu domu usedli. Poposedávání ptáků kolem domu samo o sobě nijak nevadí, ale jejich trus už ano. Ten totiž dokáže být prokazatelně velmi agresivní pro omítku i zdivo, na které má destruktivní účinky. Nežádoucí je tak přítomnost ptáků nejen na parapetech oken, ale také na balkonech a lodžiích u panelákových bytů, protože ptačí trus může mít i negativní dopad na lidské zdravá. Řešení je snadné, stačí pořídit zábrany proti ptákům a tím jim zamezit v možnosti sedat na parapety, římsy i balkony. Montované zábrany poskytnou komplexní ochranu před všemi druhy ptáků, jejich instalace je jednoduchá a zvládne ji každý. Místo, kam chceme zábrany instalovat, je jen nutné pečlivě očistit a poté zábranu pečlivě přilepit. Konstrukce je vyrobena z polykarbonátu, odolnému vůči povětrnostním vlivům i UV záření, jednotlivé hroty jsou z nerezové oceli.

Celoročním problémem jsou holubi, v poslední době především ve městech. Hnízdí na půdách staveb a sedávají na okapech, parapetech a ve výklencích domů a vyhlíží možnost získání potravy. Často jsou jejich oblíbeným místem i historické památky, které tak zbytečně ničí. Zde pomohou hroty proti holubům, které znemožní sezení i přístup k půdě nebo jiným prostorám vhodným pro hnízdění a úkryt.

Namontovat zábrany nezabere mnoho času, ale ušetří vám spousty starostí. Znemožní ptákům dále využívat váš dům jako zázemí a vy si budete moci užívat klidu a nebát se ani o poškození fasády.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *