Záložní zdroje poskytnou dostatečnou ochranu vaší elektronice

Výpadek proudu může poškodit celou řadu zařízení, ale počítače a další elektronika jako by dominovaly. Náhlý výpadek má na ně totiž velmi neblahý vliv. Vlivem výpadku elektrického proudu navíc může dojít k neuložení a ztrátě důležitých dokumentů. Proto je třeba elektroniku před výpadkem ochránit včas. A právě v tom vám mohou pomoci záložní zdroje UPS.

 

Princip záložního zdroje

Záložní zdroje UPS jsou obecně považovány za náhradní zdroje proudu 230V. Během svého provozu jsou zapojeny do elektřiny a zároveň připojeny k baterii. V případě nenadálého výpadku elektrického proudu se přepne na baterie, a poskytne identický elektrický proud zálohovaným přístrojům. Jakmile se dodávka proudu obnoví, tak se opět záložní zdroj riello UPS přepne zpět do vyčkávacího režimu. Během této doby si dobije vybité baterie. Jsou naprosto bezobslužné, tudíž není třeba v případě výpadku cokoliv mačkat.

 

Přepěťová ochrana

Kromě ochrany vaší elektroniky před poškozením slouží také k ochraně rozdělané práce na vašem zařízení a nakonec vám záložní zdroj UPS také poslouží jako spolehlivá přepěťová ochrana vašeho počítače či jiného zařízení vůči napěťovým špičkám v rozvodné síti elektrického proudu. Díky nabízenému výkonu se hodí nejen do domácnosti, ale také do firem.

 

Podle čeho vybrat vhodný záložní zdroj?

Správný výběr UPS záložního zdroje ovlivňuje hned několik faktorů. Před výběrem záložního zdroje je třeba znát především charakteristiku zařízení, pro které chcete záložní zdroj použít, dobu zálohování, velikost zátěže apod. Pro každý účel se totiž hodí jiný typ záložního zdroje. Proto je výběru vhodného záložního zdroje věnovat dostatek pozornosti, pokud si s výběrem nebudete vědět rady, pak se obraťte na společnost Smacht, která vám s výběrem záložního zdroje pomůže.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *