Klimatizaci využijete po celý rok. Proč si ji pořídit na podzim?

Většinu lidí motivuje ke koupi klimatizace intenzivní vlna tropických veder. Jakmile se počasí umoudří, zájemců výrazně ubývá. A ti, kteří během letní sezóny zaváhali, nechávají montáž na příští rok. Možná je to i váš případ, ale vězte, že právě začátek podzimu je pro pořízení „klimy“ naprosto ideální a v mnoha směrech velmi výhodné. Moderní zařízení disponují funkcemi pro celoroční využití!

 

Čistší, tedy zdravější vzduch

Podzim máme zafixovaný jako období zvýšeného výskytu virů. Kromě chřipkových virů však v ovzduší „řádí“ také mnoho dalších, nechřipkových respiračních virů (např. adenoviry, coronaviry, RS viry, rhinoviry nebo viry parainfluenzy), které přestavují nebezpečí především pro děti a starší osoby.

Jak s tím souvisí klimatizace? Pořídíte-li si model s filtrací a funkcí ionizace, kvalita vzduchu ve vaší domácnosti výrazně vzroste. Zbavíte se většiny virů, bakterií, alergenů a v neposlední řadě škodlivých hydroxylových radikálů.

Odborníci na klimatizace Pardubice z Recu-clim doporučují koupi jednotky především alergikům, astmatikům a rodinám s malými dětmi. A každému, kdo touží po zdravějším prostředí, ve kterém se lépe odpočívá i pracuje.

 

Klimatizace jako elegantní zdroj tepla

Klimatizační jednotka na principu tepelného čerpadla přijde vhod vždy, když rtuť na teploměru klesne níže, než jste ochotní snášet, ale ne dostatečně nízko, abyste zahájili regulérní topnou sezónu. Vytápění klimatizací je snadné, rychlé a v případě venkovní teploty v rozmezí 2 – 4 °C i úspornější než topení např. elektrickým přímotopem či plynem. Nehledě na fakt, že moderní zařízení s Wi-Fi modulem umožňují dálkové nastavení prostřednictvím mobilní aplikace. Než dorazíte domů z práce, bude vytopeno.

 

Snadná regulace vlhkosti vzduchu

Klimatizace vám umožní udržet vlhkost vzduchu v interiéru na optimální úrovni (40 – 60 %). Pokud se potýkáte s plísní a hledáte způsob, jak ochránit zdraví i nábytek, právě jste ho našli. Profesionálové na klimatizace a rekuperace Pardubice z Recu-clim zdůrazňují, že dlouhodobý pobyt v nadměrně vlhkém prostředí spouští mnohé zdravotní komplikace včetně ekzémů, alergií a respiračních problémů. Přitom stačí tak málo – pořídit si klimatizaci a aktivně ji využívat.

A našli bychom ještě jeden důvod, proč s instalací klimatizace nečekat až do příštího léta. Firmy jsou na podzim méně vytížené a termíny dodání výrazně kratší. Nehledě na ideální počasí, které zednickým pracím hraje do karet.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *