Bydlení šité na míru potřebám vaší rodiny – jak si správně vybrat?

Pokud plánujete rozšíření rodiny nebo vám jen stávající bydlení začíná být malé, stojíte před otázkou, zda řešit podnájem nebo investovat do vlastního bydlení. I když pronájem je pohodlné řešení pro všechny, kteří hledají pouze přechodné bydlení nebo nejsou rozhodnuti, kterým směrem se bude nadále ubírat jejich život, v případě zakládání nebo rozšíření rodiny je vlastní bydlení téměř nezbytností.

 

Investice do domu nebo bytu?

Než se definitivně rozhodnete, jaký typ bydlení pro vás bude ten nejlepší, zamyslete se nad svým životním stylem. Pokud máte práci ve velkém městě, vaše děti zde chodí do školy a jste na ruch města zvyklí, pravděpodobně by vám rodinný domek na vesnici přinesl více škody než užitku. Města totiž mohou nabídnout velký komfort, dobrou občanskou vybavenost a odpadá nutnost někam složitě a zdlouhavě dojíždět. Daní je však nedostatek soukromí a klidu. Jestliže však odmala sníte o malém domku daleko od všeho, kde si vaše děti budou spokojeně hrát na zahradě, byt ve městě pro vás to pravé zcela jistě nebude. V případě, že máte v této oblasti jasno a již si na konkrétní místo myslíte, nezapomeňte detailně zvážit výhody a nevýhody vámi zvolené lokality.

 

Je opravdu dům dražší než byt?

V úvahu je potřeba vzít také finanční situaci. I když se zdá, že rodinný dům je mnohem dražší záležitostí než byt ve městě, opak může být pravdou. Ceny bytů ve větších městech v současnosti mohou dalece přesahovat ceny domů, které stojí kousek za městem. Navíc, pokud si raději koupíte pozemek a dům budete chtít postavit dle vlastních představ, s dřevostavbou na klíč nebo nízkoenergetickým domem můžete za rozumné peníze bydlet již do několika měsíců!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *