Jak vybrat cylindrickou vložku do dveří?

Čert a lupič nikdy nespí. Proto není radno podceňovat výběr kvalitní cylindrické vložky, které většina z nás říká jednoduše zámek. To, jakou vložku do dveří vybereme, hraje velkou roli v tom, jak moc bude zámek schopný odolávat případnému pokusu zloděje o vyloupení. A pražský zámečník ví, jak ji vybrat.

 

Jakou bezpečnostní třídu hledáte?

Kvalitní zámek poznáte zejména podle toho, v jaké bezpečnostní třídě se nachází. Bezpečnostní třídy zámků, z nichž si můžete vybírat, jsou čtyři. Přičemž zámek stupně číslo 1 je nekvalitní, zámek stupně číslo 4 je extrémně kvalitní. Do domu či bytu byste pak měli vybírat zámky s ´bezpečnostními stupni tři a čtyři.

 

Vezměte v potaz typ dveří

Pokud budete mít skleněné dveře a kvalitní zámek, vyjde vás to nastejno, jako kdybyste měli kvalitní dveře a špatný zámek. V dobrém stavu by mělo být obojí. Zámek bezpečnostního stupně číslo jedna se používá například na stavbě či při rekonstrukci. Zkrátka v době, kdy jde o dočasnou záležitost. Domov by měl chránit alespoň třetí stupeň bezpečnostního zámku.

 

Jak je na tom vaše pojišťovna?

Je hezké, když jste pojištěni proti vykradení. Jestliže ale nesplňujete podmínky stanovené pojišťovnou, stejně vám nic neuzná. Proto si všechny podmínky důkladně nastudujte a zařiďte se podle nich. Kvalitní by měl být zámek, dveře, ale i kování. Nemluvě o oknech.

 

Pozor na klíče, které lze kopírovat

Na tom, aby vám někdo vzal nepozorovaně klíč a udělal si jeho kopii, není nic složitého. Proto si kupujte jen vložky, které mají ve své součásti bezpečnostní kartu, bez které vám nikdo náhradní kopii nebude moct udělat. Nemluvě o tom, že výroba takovýchto klíčů je pečlivě hlídaná.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *