Bydlení v souladu s nejnovějšími trendy: Co frčí v roce 2019?

Pokud vás napadlo, že výčet trendů v oblasti bydlení pro rok 2019 byl na místě počátkem roku, vězte, že má opodstatnění i nyní. Možná jste totiž konečně sebrali sílu na renovaci domácnosti a chystáte si ji vyladit k obrazu svému. Tak proč se neinspirovat v tom, co právě letí? Vsadíme se, že mnohé z tipů vydrží v kurzu podstatně déle a neustoupí ani v nadcházejícím roce.

Upozorňujeme, že vás nikdo nenutí k totální rekonstrukci (na druhou stranu – když vás láká, nebraňte se jí). K tomu, aby domácnost získala zbrusu nový look, často stačí jen základní malířské práce a pár stylových dekorací.

 

Jaké letos letí barvy? V kurzu jsou drahokamy!

Profíci na malování bytů zaznamenali zvýšenou poptávku po barvách drahokamů. A je jen na vás, který ze sytých a současně prozářených odstínů zvolíte. Bude to oranžová odkazující na jantar, smaragdová zeleň, nebo ametystově fialová?

V klidu mohou být také konzervativci, kteří se nechtějí pouštět do experimentů s nejistým výsledkem. Dominantní šedou letos nahradila teplejší béžová, která si velmi rozumí s medovou a krémovou. Malíři a natěrači Zlín z EKOMPLEXU vyzdvihují její neutralitu, eleganci a téměř neomezené možnosti kombinací.

 

Art deco – návrat stylu, který nikdy neodešel

Co je v roce 2019 opravdu v kurzu? Univerzální dekorativní styl art deco. Bez ohledu na to, zda si pořídíte klasické křeslo v kubistickém stylu, barový vozík nebo ozdobnou, secesně laděnou karafu, váš domov získá na eleganci. Směr, kterému ve 20. a 30. letech minulého století holdovala bohatší vrstva, je neokoukaný, hravý a luxusní. Je snadné mu zcela propadnout.

 

Trendů je mnohem více, stačí si vybrat směr

Vyznat se v současných trendech vyžaduje notnou dávku pozornosti. Domů si můžete pozvat třeba matně černou, přírodní materiály všeho druhu a navzdory předpovídanému nástupu maximalismu také několik jednodušších, vzdušných a čistých kousků. Synergie čistých linií, jednoduchosti a prostoru bez zbytečností je nadčasová!

Pokud jste si v poslední době pořídili dekorace či vybavení v barvách drahých kovů, neodkládejte je do skříně. Naopak si pořiďte pár dalších, třeba v atraktivním odstínu mosazi. Stálici je zlato, které vypadá dobře po boku přírodních materiálů.

Co dodat závěrem? Jako vždy je praktičtější bydlení stylizovat spíše decentně – aby při brzkém nástupu nových trendů nebyla na pořadu dne další rekonstrukce. Je to na vás.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *