Byly výdaje na vytápění vašeho domu vysoké, i když byla zima mírná? Kde je problém?

Letošní zima se při pohledu o několik let zpátky rozhodně řadí k nejmírnějším. Ve většině částí naší republiky panovaly mrazivé teploty jen pár dnů za celou sezonu a po sněhu ani památky. Tato situace rozhodně potěšila řidiče, protože dní, kdy by byla doprava opravdu nebezpečná, bylo málo. Mohlo by se zdát, že situace bude nakloněna také majitelům starších rodinných domů, kteří by mohli ušetřit za vytápění. Zjišťujete ale ke konci zimy, že nutnost vytápění byla podobná, jako v případě mrazivých zim a že jste rozhodně neušetřili tolik peněz, kolik byste chtěli? Kde je problém?

 

Teplý vzduch se uvnitř neudrží

Hlavní problém je v tom, že teplý vzduch od topení velmi rychle z obytných místností unikne. Je tedy zapotřebí jej neustále nahrazovat novým teplým vzduchem a intenzita vytápění se tak rozhodně nesnižuje. Abyste dosáhli nižších výdajů na vytápění, je třeba najít způsob, jak teplý vzduch udržet v místnosti déle. Ze všeho nejdříve je zapotřebí zjistit, kudy vzduch nejčastěji uniká.

 

Většina domů má společný problém

U drtivé většiny starších rodinných domů teplý vzduch uniká stejným prostorem – stropem obytných místností. Už od hodin fyziky na základní škole všichni víme, že teplý vzduch je oproti tomu studenému řidší, má nižší hustotu a logicky tedy stoupá směrem vzhůru. Pokud nejsou stropy domů dostatečně izolované, teplý vzduch jimi pronikne bez problémů a vy jste tak nuceni neustále topit. Víte, že správné provedení zateplení stropů a půd může ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění?

 

To dokáže foukaná minerální izolace

Mezi nejlépe hodnocené technologie zateplení stropů rodinných domů se v současnosti řadí zateplení pomocí foukané minerální izolace. Na tento způsob zateplení je na našem trhu jednou z nejzkušenějších firem společnost Foukané Izolace s.r.o. Na izolaci stropů rodinných domů využívá osvědčené izolační materiály, které mohou ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění s garantovanou  zárukou na všechny realizace minimálně 60 měsíců. Celý proces probíhá za plného chodu budovy, bez ruchu a nepořádku.

 

Detailní informace a ukázky realizací najdete na www.foukaneizolace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *