Chystáte se položit podlahu ve svém pražském bytě svépomocí? Co hrozí?

Podlaha je nejnamáhavějším vybavením každého interiéru, ať už v rodinných domech nebo bytech. I když jsou jednotlivé druhy podlahových krytin vyvíjeny a vyráběny tak, aby dokázaly odolávat opotřebení a poškození stále déle, jednou za čas přijde chvíle, kdy už je zapotřebí vyměnit i tu nejkvalitnější podlahu. V současné době je nabídka podlahových krytin na trhu velmi pestrá, takže výběr je pouze na vás. Problém ale může přijít s její pokládkou. Rozhodnete se pokládat podlahu vlastními silami? Co v takovém případě hrozí?

 

Netěsnosti, nerovnosti a rychlejší opotřebení

Nesprávná pokládka podlahové krytiny může být příčinou hned několika zásadních problémů. S jakými nedostatky se setkávají nejčastěji specializovaní podlaháři Praha? Především se jedná o netěsnosti při pokládce, což může být u podlah náchylných na vlhkost zásadním problémem. Například vinylová podlaha je v současnosti jedním z nejodolnějších podlahových materiálů. Pokud nebude provedena správně pokládka vinylové podlahy, mohou vznikat netěsnosti, kterými se do podlahy dostane vlhkost. Velkou roli hraje při pokládce podlahy také příprava podkladu, na kterou při pokládce svépomocí často zapomínáme.

 

Vždy jsou zapotřebí zkušenosti a správné nářadí

V současné době opravdu velké množství výrobců podlahových krytin ujišťuje své zákazníky o tom, že podlahu bez větších problémů dokáží dokonale položit i domácí kutilové bez předchozích zkušeností s pokládkou. Sami si ale položte otázku, kdy se vám na první pokud povedlo něco v dokonalé kvalitě? Zejména pokládka plovoucí podlahy je často realizována vlastními silami, protože výrobci i prodejci tvrdí, že je to snadné. Snadné je to pro toho, kdo má v dané oblasti zkušenosti, znalosti a správné nářadí, což ostatně zjišťuje mnoho zákazníků, kteří se pro pokládku rozhodli svépomocí. I pokládka koberců Praha má hned několik pravidel, které je zapotřebí dodržovat, aby výsledek byl dokonalý.

 

Obraťte se raději na profesionály

Při pokládce svépomocí sice můžete ušetřit určitý finanční obnos, ale v případě nedokonalého položení prakticky nic neušetříte. Pokládce obětujete mnoho času, a pokud nebude výsledek dokonalý, podlaha se rychleji opotřebuje nebo se objeví jiné problémy. O to dříve pak bude nutné podlahu znovu vyměnit. Pokud se obrátíte na profesionály, vždy budete mít zajištěno dokonalé odvedení prací. Nezapomínejte ani na to, že některé druhy podlah se dají renovovat. Pokud máte v interiéru klasické dřevěné parkety, není třeba podlahu měnit, ale jen je zapotřebí objednat renovace parket Praha.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *