Čím zastínit terasu?

Terasy jsou v dnešní architektuře pro oblast rodinných domů zejména nepostradatelným prvkem. Moderní trendy ve stavebnictví ji využívají prakticky na všech novostavbách a také majitelé starších rodinných domů stále častěji uvažují o jejím provedení. Aby byla terasa u domu ale dostatečně pohodlná a efektivní, musí být také vybavena proti působení nepříjemných slunečních paprsků, tedy vhodným stíněním. Jaké stínění pro terasu vybrat?

Možnosti jsou dvě – markýza nebo pergola k domu

Adekvátní řešení, jak zastínit terasu u rodinného domu jsou zejména 2. Přesněji se jedná o využití markýz a pergol. Jedno z řešení ale přináší rozsáhlejší účinek a má více předností. Markýzy bohužel zcela nejsou schopné odolávat větru a venkovním vlivům v roztažené poloze. Obvykle následkem vnějších vlivů dochází také k vyblednutí barev bavlny nebo k jejímu poškození. Roztahovat se musí mechanicky či pomocí motoru, ale při obou variantách hrozí porušení systému. Z těchto důvodů raději preferujeme pergoly.

Dřevěná pergola je zárukou elegance a odolnosti

Dřevěná pergola má oproti markýzám hned mnoho výhod. Například v pevnosti a odolnosti materiálu. Dřevo se jen tak neponičí. O eleganci dřevěných pergol také nemusíte mít starosti. Dřevo je totiž materiálem, který se výborně hodí nejen na volné prostranství zahrad, ale také vynikne především u zdi domu. Stačí vybrat ten vhodný druh.

Speciální druh ke zdi domu nabízí Delta Svratka s.r.o.

Konstrukce pergoly ke zdi domu ale má svá specifika. Ne příliš výrobců se zaměřuje přímo na tento druh. Většinou mají výrobci v nabídce zastoupené jen druhy na volné prostranství. Výjimkou je ale firma Delta Svratka s.r.o., dlouholetý a spolehlivý výrobce dřevěných staveb. Kromě klasických pergol má ve svém sortimentu rovněž skvělé modely přímo konstruované pro přichycení ke zdi domu, to znamená pro zastínění teras. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *