Dřevěné brikety jsou lepší než mokré dřevo. Proč?

Krby a kamna patří mezi oblíbenou součást domů, kromě příjemné atmosféry nám ale také mohou přidělat práci, zvlášť když topíme mokrým dřevem. Jak se zbytečným starostem vyhnout?

 

Voda nehoří

Jen tak si sednout a užívat si sálající teplo i příjemnou atmosféru je odměnou za náročný pracovní den. Časté přikládání nás ale může z odpočinku zbytečně vytrhovat a pokud je dřevo na topení mokré, navíc nás brzy bude obtěžovat i nepříjemný kouř. S tím, čím budeme topit v krbu, si většinou moc hlavu nelámeme a to je právě ta chyba. Správně bychom měli přemýšlet dopředu a už v létě se postarat o dřevo, nařezat a nasekat ho a na suchém místě chráněném před deštěm ho nechat vysychat. Většinou ale řešíme dřevo na poslední chvíli a skladujeme venku pod plachtou, takže je vlhké či přímo mokré. Mokré dřevo hoří špatně a hodně kouří, když se z něj odpařuje voda, což zanáší kouřovod a navíc musíme stále přikládat. Pohodlnějším řešením jsou dřevěné brikety s vysokou výhřevností, které vydrží opravdu dlouho a my tak můžeme odpočívat.

 

Pro klidnou noc

teplo v domě chceme mít po celý den i noc a tak si často krb nebo krbová kamna chceme užívat i v noci. Zároveň se ale chceme také vyspat nebo třeba věnovat práci, bez vyrušování a vstávání a přikládání. Až 16 hodin hoření zvládnou noční brikety, lisované z čištěné kůry . V mírných zimách často stačí krb vytopit celý dům, s příchodem mrazíků už ale musíme přitopit více a pak přichází ke slovu kotel na vytápění celého domu. Perfektní volba jsou dřevěné pelety vhodné do kotlů, protože mají minimální odpad a dobrou výhřevnost. Celý proces je navíc automatizovaný, ke kotli vede zásobník s peletami a vy se tak staráte jen o vynášení popelníku, což stačí s ohledem na minimální odpad jednou až dvakrát týdně. Doma máte stabilní teplotu bez práce a ušetříte čas i svou peněženku.

Dřevní brikety i pelety jsou ekologické palivo, vyrábí se z hoblin a pilin lisováním pod velkým tlakem do patřičných tvarů, nepřidávají se žádná pojiva, lepidla nebo chemické látky. Topení s nimi je tak velmi výhodné a šetrné k přírodě i vašemu rozpočtu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *