Krby a kamna patří mezi oblíbenou součást domů, kromě příjemné atmosféry nám ale také mohou přidělat práci, zvlášť když topíme mokrým dřevem. Jak se zbytečným starostem vyhnout?
Jen tak si sednout a užívat si sálající teplo i příjemnou atmosféru je odměnou za náročný pracovní den. Časté přikládání nás ale může z odpočinku zbytečně vytrhovat a pokud je dřevo na topení mokré, navíc nás brzy bude obtěžovat i nepříjemný kouř. S tím, čím budeme topit v krbu, si většinou moc hlavu nelámeme a to je právě ta chyba. Správně bychom měli přemýšlet dopředu a už v létě se postarat o dřevo, nařezat a nasekat ho a na suchém místě chráněném před deštěm ho nechat vysychat. Většinou ale řešíme dřevo na poslední chvíli a skladujeme venku pod plachtou, takže je vlhké či přímo mokré. Mokré dřevo hoří špatně a hodně kouří, když se z něj odpařuje voda, což zanáší kouřovod a navíc musíme stále přikládat. Pohodlnějším řešením jsou dřevěné brikety s vysokou výhřevností, které vydrží opravdu dlouho a my tak můžeme odpočívat.
teplo v domě chceme mít po celý den i noc a tak si často krb nebo krbová kamna chceme užívat i v noci. Zároveň se ale chceme také vyspat nebo třeba věnovat práci, bez vyrušování a vstávání a přikládání. Až 16 hodin hoření zvládnou noční brikety, lisované z čištěné kůry . V mírných zimách často stačí krb vytopit celý dům, s příchodem mrazíků už ale musíme přitopit více a pak přichází ke slovu kotel na vytápění celého domu. Perfektní volba jsou dřevěné pelety vhodné do kotlů, protože mají minimální odpad a dobrou výhřevnost. Celý proces je navíc automatizovaný, ke kotli vede zásobník s peletami a vy se tak staráte jen o vynášení popelníku, což stačí s ohledem na minimální odpad jednou až dvakrát týdně. Doma máte stabilní teplotu bez práce a ušetříte čas i svou peněženku.
Dřevní brikety i pelety jsou ekologické palivo, vyrábí se z hoblin a pilin lisováním pod velkým tlakem do patřičných tvarů, nepřidávají se žádná pojiva, lepidla nebo chemické látky. Topení s nimi je tak velmi výhodné a šetrné k přírodě i vašemu rozpočtu.