Jak ušetřit na další topné sezóně?

Oficiálně už je jaro, i když za okny to tak někdy nemusí vypadat. Nízké teploty, déšť a studený vítr stále nutí majitele rodinných domů k tomu, aby museli topit a mít tak doma teplo, což znamená další náklady. Jak se připravit na další sezónu, abychom platili méně?

Přestože se teploty zvyšují a brzy bude topná sezóna u konce, vyúčtování nás bude ještě chvíli strašit. Suma, kterou jsme protopili během uplynulé sezóny, bude jako vždy jednou z nejvyšších položek v rodinném rozpočtu. Mít možnost ušetřit je tak jistě zajímavé pro každého majitele domu. Tradiční metody jako je zateplení fasády nebo výměna oken a dveří jsou velmi nákladné a mají dlouhou návratnost, někdy navíc ani nevyřeší základní problém s únikem tepla. Pro ten existuje jen jedno řešení a to je foukaná izolace Magmarelax, která pomůže ušetřit náklady na vytápění až o třetinu.

Většina majitelů zapomíná na nejcitlivější místo rodinného domu, kterým je strop. To je jednolitá plocha bez oken a dveří, největší v celém domě, kterou bez jejího zateplení uniká až třetina tepla. Princip je jednoduchý, jak si pamatujeme z hodin fyziky ve škole, teplý vzduch stoupá vzhůru, protože je lehčí. A pokud ho nic nezastaví, pokračuje a skrz strop jednoduše opustí dům, ve kterém musíme pro udržení komfortní teploty více topit. Foukaná izolace funguje jako překážka v cestě teplého vzduchu a udrží tak teplo v místnosti.

Ve srovnání s tradičními metodami zateplení je foukaná izolace levnější na pořízení a návratnost investice je odhadována pouze na pět let. Moderní řešení, které využívá k aplikaci izolantu na potřebné místo technologii foukání, zamezí unikání tepla a uspoří až třetinu nákladů na vytápění. Minerální vlna, která se používá jako izolační materiál, je odolná vůči plísním i škůdcům, nesléhá se a je nehořlavá, což zaručuje maximální efektivnost celé izolace. Aplikace nezabere déle než pár hodin a okamžitá funkčnost šetří ihned vaše peníze. Pro nezávaznou konzultaci kontaktujte společnost IP Polná, odborníka na foukanou izolaci, a domluvte si schůzku pro návrh nejlepšího řešení pro váš dům a kalkulaci nákladů.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *