Dveře dělají v interiéru dojem

Interiér se snažíme zařídit a vyzdobit tak, aby se nám líbil a cítili jsme se v něm dobře. Dveře jsou jeho součástí, i když si to občas neuvědomujeme. Právě proto je potřeba jim věnovat stejnou péči, jako třeba barvě stěn nebo sedací soupravě.

V malých prostorách nebo tam, kde by křídla dveří mohly způsobovat zbytečné problémy, je vhodnější vsadit na zasouvací dveře. Ty se pak vlastně neotevírají do prostoru, ale zasouvají do nebo podél zdi. U novostaveb a tam, kde je možné dělat zásahy do stávajících dveří a zdí, je možné zvolit posuvné dveře do pouzdra, které se zasouvají opticky do zdi a ani z jedné strany tak nejsou vidět. Při rekonstrukcích a tam, kde už moc zásahů ve zdech dělat nelze, jsou jednodušší volbou posuvné dveře vedle stěny. Právě zasouvací dveře jsou v poslední době velmi oblíbené  i u moderních interiérů a novostaveb, kde sice není problém s místem a prostorem, ale designově se jedná o vhodnější variantu. Samozřejmě lze v jednom domě kombinovat obě varianty, tedy dveře klasické i posunovací s ohledem na daný prostor a předpokládaný pohyb osob při běžném užívání domu.

Někdy potřebujeme kromě designu také funkčnost, jako třeba u dveří do technické místnosti nebo kotelny v rodinném domě. Kvůli bezpečnosti se vyplatí pořídit protipožární dveře pro případ, že by nastal nějaký problém nebo nehoda u kotle a speciální dveře tak zabrání šíření požáru po zbytku domu. Některé pojišťovny přímo vyžadují oddělení těchto prostor dveřmi s protipožární ochranou.

Při plánování vybavení interiéru u novostavby nebo i rekonstrukci již stávající řešíme mnoho věcí. Jak vymalovat zdi, jaký nábytek pořídit, jaké podlahy a obklady, jaký styl interiéru si zvolit a mimo jiné i to, jaké dveře vybrat. Těch je dnes v nabídce mnoho typů a variant a tak bychom si pro jejich výběr měli vyčlenit také potřebný čas a v sortimentu se trochu zorientovat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *