Elektrické přímotopy se v moderních domácnostech k vytápění využívají stále častěji

Vytápění domácnosti pomocí elektrických přímotopů bylo považováno za velmi nákladný druh vytápění, který nebyl ani příliš elegantní. Přímotopy se využívaly většinou jako doplňkový způsob vytápění v místnostech, kde bylo teplo potřeba jen občas. Dnes se ovšem situace mění a přímotopy jsou v moderních novostavbách využívány i jako hlavní zdroje tepla po celé domácnosti.

 

Proč se najednou situace mění?

Zásadní důvody pro tuto změnu jsou 2. Tím prvním je fakt, že elektrické přímotopy jsou jedním z dražších způsobů vytápění domácnosti. Jedná se ovšem o velmi jednoduché a účinné vytápění. Pokud byly využívány k vytápění starých a nezateplených domácností, provoz se značně prodražil. Teplo unikalo stále pryč, přímotopy byly využívány na vysoký výkon a to se samozřejmě na ceně za vytápění velmi výrazně projevilo. Dnešní novostavby jsou proti tepelným únikům skvěle izolovány a nashromážděné teplo nemá kam unikat. Náklady na vytápění jsou výrazně nižší a přímotopy si zachovaly všechny své přednosti v jednoduchosti a účinnosti. Druhým důvodem je fakt, že přímotopy velmi výrazně změnily za posledních několik let svůj design. Místo obrovských a nevzhledných přístrojů jsou moderní elektrické přímotopy druhem vybavení, které designově zapadne i do moderních domácností.

 

Stačí jen najít toho správného prodejce

Většina prodejců se na prodej elektrickým přímotopů nespecializuje. Díky tomu může vzniknout problém, že prodejci disponují pouze omezeným sortimentem a hůře se vybírá ten správný druh do domácnosti. Ovšem i na našem trhu existují v této oblasti specialisté. Mezi ně se řadí také společnost Elny.cz. Právě elektrické přímotopy tvoří velmi podstatnou část nabídky této společnosti. Jedná se o moderní výrobky těch světově známých značek. Nechybí tedy například přenosný přímotop AEG, elektrické konvektory, halogenová topidla, infrazářiče a mnoho dalších druhů topidel. Najdete zde také značky ECOFLEX, DIMPLEX nebo STIEBEL ELTRON.

Kompletní nabídku najdete na www.elny.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *