Exteriérové stínění – jsou oblíbenější rolety nebo žaluzie?

O tom, že exteriérové druhy stínění jsou z hlediska moderní architektury oblíbenější a vhodnější, než interiérové, nemůže být pochyb. Na moderních novostavbách i při rekonstrukcích jsou v drtivé většině využívány právě exteriérová stínění. Základní druhy exteriérového stínění jsou 2 – rolety a žaluzie. Který druh je u zákazníků žádanější?

 

Záleží na konkrétních požadavcích zákazníků

Nelze obecně říci, že některý z druhů exteriérového stínění by byl u zákazníků vyhledávanější pro větší efektivitu, kvalitu nebo eleganci. Oba dva druhy mají svou charakteristiku, tedy i pro a proti. Nelze ani říci, že by obliba byla nějakým způsobem závislá na geografické poloze, například že jsou oblíbené venkovní žaluzie Praha, ale rolety Brno. Vše je závislé na tom, zda vašim potřebám budou spíše vyhovovat přednosti rolet nebo žaluzií.

 

Základní charakteristika obou druhů

Venkovní žaluzie se skládají z hliníkových lamel, které jsou uchycené po stranách na ocelová lanka. Oba dva materiály skvěle odolávají venkovním vlivům a poškození nárazem. Hlavní předností žaluzií je především větší variabilita stínění. Lamely se dají natáčet do jednotlivých poloh a průchod světla se dá regulovat pouhým pootočením lamel. Lamely se také dají zcela vytáhnout pro maximální světelnou propustnost. Nejoblíbenějším typem jsou venkovní žaluzie Z90.

 

Rolety nemají takovou možnost variability stínění. Dají se dle potřeby jen vytahovat a zatahovat. Ovšem jsou pevnější a lépe odolávají poškození. Chrání před poškozením i okno. Zcela se uschovají v pouzdře, takže nijak nekazí vzhled fasády. Ve zcela zataženém stavu poskytují větší zatemnění interiéru, než žaluzie. Pokud potřebujete vytvořit v interiéru tmu i přes den, rolety jsou lepším řešením.

 

Nejste si jistí? Nechte si poradit!

Oba dva druhy exteriérového stínění jsou v současnosti již standardně poskytovány s elektrickým dálkovým ovládáním. Z jediného místa můžete ovládat stínění celého domu. Pokud si stále nejste jistí, zda budou lepší volbou pro váš dm venkovní rolety nebo žaluzie, nechte si poradit u odborníků v této oblasti. V každém kraji se najdou specializovaní prodejci, kteří vám mohou poskytnout bezplatné poradenství, ať už budete hledat rolety a venkovní žaluzie Plzeň, Ostrava, Karlovy Vary, Pardubice nebo v jiných městech.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *