Foukaná minerální izolace – proč se pro ní rozhodnout, když chcete zateplit dům?

Zdá se vám, že jsou vaše výdaje na vytápění stále vyšší? Rozhodli jste se konečně začít šetřit a snížit tyto výdaje? Jestli ano, rozhodli jste se správně. Výdaje na vytápění jsou jednou z nejvyšších položek rozpočtu každého rodinného domu. Jsou také jednou z položek, které se dají poměrně výrazně snížit. A to především správnou investicí do zateplení. Většinu z nás při vyslovení slova zateplení napadne především zateplení fasády. Proč se ale stále více majitelů rodinných domů zajímá o zateplení půdy foukanou minerální izolací? Důvodů je hned několik.

 

Zateplujete tam, kde dochází k největším tepelným ztrátám

Zateplení stropů a půd je nejúčinnějším systémem izolace domu. Tedy alespoň systémem, který vám udrží teplo tam, kde je zapotřebí – v obytných místnostech. Teplý vzduch od topení se nerozletí do stran ke stěnám, ale sníží svou hmotnost a stoupá směrem vzhůru. Když nejsou zateplené stropy, uniká velké množství drahocenného tepla pryč téměř bez užitku. Zateplení stropů a půd dokáže ušetřit až 30% ze současných nákladů na vytápění.

 

Foukaná izolace – ideální materiál

Foukaná minerální izolace patří mezi nejlépe hodnocené izolační materiály. A to hned z několika důvodů. Pokud je od kvalitního výrobce, dosahuje vysokých izolačních schopností. Je nenasákavá, nesléhavá, odolná proti ohni, hlodavcům, plísním i škůdcům. Na aplikaci materiálu není potřeba mnoho dělníků, stačí jediný. Jediný pracovník, který na půdě bude obsluhovat aplikační hadici. Materiál je uskladněn v nákladním automobilu před domem a putuje hadicí až na místo. Žádný nepořádek ani ruch. Půda je zateplená za pár hodin.

Investice se rychle vrátí

Když se rozhodnete zateplit fasádu domu, čeká vás investice, která většinou přesáhne 100 000 Kč. Návratnost takové investice je několik desítek let. Až pak vlastně začínáte šetřit. Zateplení stropů je podstatně nižší investicí. A díky vysoké účinnosti se návratnost pohybuje v rozmezí 4-6 let. Mnohem rychleji vám investované peníze začínají vydělávat.

Detailní informace o foukaných izolacích najdete na www.foukaneizolace.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *