Víte, jak na výběr kvalitní matrace?

Až jednu třetinu života trávíme spánkem. Během něj se naše tělo regeneruje, posiluje a zbavuje stresu. Ne nadarmo jsou lidé, kteří si nedopřávají dostatečně dlouhý a kvalitní odpočinek, více ohroženi vznikem depresí a dalších nepříjemných onemocnění.

Tyto dva faktory nelze ničím nahradit. Kvalitu spánku neovlivníte tím, že prodloužíte dobu strávenou v posteli nebo se naspíte tzv. do zásoby. Základní kámen celého procesu je třeba hledat docela jinde.

 

Kvalitní matrace dokáže významně zkrátit dobu nutnou pro odpočinek

Dokonalá regenerace leží na bedrech použité matrace. Ta by se měla dokonale přizpůsobit tvaru našeho těla a poskytnout mu oporu přesně v místech, kde je to nejvíce třeba. Správně zvolená tuhost a materiál matrace se vám rychle odmění komfortním a vydatným spánkem, po kterém se budete cítit skutečně svěží a fit.

 

4 body pro výběr správné matrace

Zdravotní aspekt

Ideální zdravotní matrace je tak tvárná, že dokáže doslova obtéct všechny křivky těla a podpořit tak kvalitní odpočinek v přirozené poloze, podporující maximálně efektní regeneraci páteře a svalů. Tvárný a pružný materiál se přizpůsobuje vašemu tělu, ne naopak.

Hygiena a čištění

Naše postele jsou doslova semeništěm nejrůznějších roztočů a bakterií. A obyčejné prostěradlo, byť pravidelně vyměňované, jejich pronikání do matrace nezabrání. Tady se pak spokojeně množí a poskytují ideální prostředí pro rozvoj plísní a další nežádoucích patogenů.

Při nákupu proto pátrejte po matracích se snímatelným potahem, pratelným při 60°C. Tato teplota všechny nežádoucí návštěvníky spolehlivě zničí.

 

Prodyšnost a naše pocity

Na matraci se nikdo z nás nechce přehřívat a nepříjemně potit. Důležité je sledovat prodyšnost matrace související zároveň i s rychlým odváděním přebytečné vlhkosti pryč od těla. Hledejte matrace z prodyšných materiálů (latex, studená pěna či paměťová pěna) vyráběnou bez použití lepidel. Naopak se vyhněte matracím z PUR pěny (molitanu) a těm, které se při propojování jednotlivých vrstev neobejdou bez lepidla.

Náš tip: Český výrobce Postelia vyrábí všechny matrace výhradně z prodyšných materiálů a za pomoci unikátních zámků, které k sobě jednotlivé díly matrace přichytí, aniž by mezi ně ukápla byť jen malá kapka lepidla.

Životnost

Ležet už po roce na proležené matraci není snem nikoho z nás. Ale jak se bránit? Pohlídejte si především objemovou hmotnost matrace. Čím více kg/m3 pěna má, tím déle vydrží matrace v perfektním stavu. Tam, kde takovou informaci u výrobků neuvádějí, se nákupu raději vyhněte.

Náš tip: Chcete vědět, co všechno byste měli o své matraci vědět dřív, než si ji dovezete domů? Navštivte e-shop Spime.cz, kde před svými zákazníky nic neskrývají a vždy ukáží vše, co by měl každý zákazník při kvalifikovaném výběru znát.

 

Kvalita a příjemná cena ruku v ruce

Existuje však ještě pátý, pro mnohé z nás nejdůležitější bod výběru, a tím je cena matrace. Pokud chcete ušetřit, a přitom nepřistupovat na kompromisy ohledně kvality a provedení, vždy volte nákup přímo od výrobce. Česká firma Postelia se v tomto oboru pohybuje již mnoho let. Svým zákazníkům tak může nabídnout spoustu výhod v čele s širokým výběrem a možností úpravy matrace na míru. Matrace přímo od výrobce jsou navíc vždycky nejlevnější. Přesvědčte se sami v uživatelsky příjemném e-shopu Spime.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *