Foukněte si pod střechu, ušetříte teplo i peníze!

Letošní stavební sezóna je už na samém vrcholu, diáře stavbyvedoucích jsou zaplněné do posledního místečka. Stavební firmy finišují na zakázkách a napilno mají i řemeslníci, kteří poskytují doplňkové služby v oblasti střech. Sehnat pokrývače, klempíře nebo izolatéra je často téměř nadlidským výkonem. Sem tam se ale štěstí přece jen usměje.

Nikdo z nás nebude patrně rozporovat, že střecha je nejdůležitější součástí domu. Aby dovnitř nepršelo, aby byl dům tepelně hospodárný, tohle vše musí kvalitní střecha splňovat. Ne nadarmo je střecha považována za takzvanou „korunu“ pomyslného stromu, vrchol díla, které se podaří a bude správně fungovat, jen pokud bude mít dobrou krytinu a dokonalou izolaci.

 

Foukněte si do rukávů

Ke škodě všech jsou dnešní domy právě na střeše často ošizené. Kvalita ustupuje cenovým nárokům, všichni chtějí „stoj co stoj“ za každou cenu ušetřit, přitom jde vše vyřešit na vysoké úrovni a za rozumný peníz. Že nevíte jak? Dokonalým izolantem, který se snadno aplikuje a vytvoří souvislou vrstvu pěnového filmu, je foukaná izolace Magmarelax. Revoluční výdobytek technického pokroku se rozprostře i do méně dostupných míst, jako jsou „hluché“ trámové spoje nebo podkrovní mezery.

Směs roztaveného čediče, skla a minerálů má velmi dobré technologické i izolační vlastnosti. Je takovým „malým velkým“ zázrakem, který přepisuje učebnice staveních věd a mění tabulky energetické náročnosti a hospodárnosti budov. Všichni, kdo foukanou izolaci aplikují, si navíc šetří „do prasátka“.

 

Nejefektivnější řešení

V porovnání prvotní investice s finanční návratností, je foukaná izolace jasným signálem, že je ze všech známých klasických způsobů zateplení nejekonomičtější. Oproti zateplení zdiva pomocí polyesteru se vrátí pětkrát rychleji. Zmínit je třeba i rychlost a snadnost nanesení. Vyškolený technik zmákne běžný rodinný dům průměrně za tři hodiny a bonus pro všechny hospodyňky, neudělá přitom nepořádek.

S objednávkou neváhejte. Foukněte si pod střechu a nedejte nadcházející zimě šanci. Zabukujte termín a patřete mezi ty, které mají v diáři izolatérů už svoji rezervaci. Letošní mrazy, vichry a sloty vás nijak nerozhodí. Kdo šetří, má za tři!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *