Jak by měla vypadat zdravotní matrace

Bez kvalitního spánku není kvalitní život – to je všem dobře známá věc. Na jeho kvalitě se podílí především naše postel. Alfou a omegou kvalitního spánku je matrace. Současný trh je nabídkou různých typů a druhů přímo zahlcen. Často pátráme po té nejlepší, ideálně s označením zdravotní, aniž bychom přesně věděli, jak by taková matrace měla vypadat a co by nám měla poskytnout.


Už sám pojem zdravotní matrace bývá často nesprávně používán. Hojně se s ním setkáváme v reklamách, a to i přesto, že k používání tohoto názvu matrace vůbec nemají potřebnou certifikaci a nejsou Ministerstvem zdravotnictví zařazeny na seznam zdravotních pomůcek. Často se tak bohužel jedná o klamavou reklamu.

Ideální pro osobu se zdravotními problémy jsou matrace z paměťové pěny, které vynikají výbornými ortopedickými vlastnostmi, zvládnou se přizpůsobit anatomii vašeho těla a zlepšit tak celkově kvalitu spánku. Poskytují vysoký spánkový komfort a umožňuje pohodlný odpočinek v jakékoliv poloze. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Funguje také jako prevence zdravotních potíží, ochrání vás před bolestí hlavy, krku i zad. Zdravotní matrace sama o sobě nevyléčí všechny vaše problémy, ale významnou měrou se podílí na zkvalitnění vašeho spánku. Uvědomte si, že to, jakou máte noc, se projeví na vašem dnu.


Matrace poskytuje zdravý spánek a její vlastnosti jsou doloženy řadou certifikátů. Koupí matrace to však teprve začíná. Nezapomínejte ani na její údržbu, správná péče zajistí, že vám bude dlouho sloužit.


Vliv na její životnost má také podklad, na kterém je umístěna, tedy rošt. Výborné vlastnosti nabízí lamelový rošt, díky němu je matrace dobře odvětrávané a vzduch v ní hezky cirkuluje. Praktický je rovněž pratelný chránič matrace, který by měl patřit k í vybavení každé ložnice. Přispívá k větší hygieně, životnosti a trvanlivosti matrace, zabraňuje jejímu znečištění, vlhkosti i mechanickému poškození a je účinnou ochranou proti roztočům, bakteriím, choroboplodným zárodkům a mikroorganismům.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *