Jak dosáhnout tepelného komfortu snadno a rychle? Pořiďte si infrazářič

Nepatříte-li mezi otužilce, kteří si libují v chladu a vlhku, jistě oceníte vysoký tepelný komfort. Ale jakým způsobem příjemného teplíčka dosáhnout? Ani ve vaší domácnosti se jistě neztratí infrazářič – moderní pomocník, který dokáže generovat teplo bez zbytečných průtahů, a to jen na přesně vymezená místa. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát pozor při výběru.

Využití infrazářičů je pestré

Pokud jste s infrazářičem doposud nepřišli do styku, bude vás zajímat, kde ho využijete v praxi. Je jako stvořený do místností, které nejsou obývány po celý den. Příkladem budiž infrazářič do koupelny, který místnost vytopí až těsně předtím, než se začnete oddávat pravidelné večerní lázni. Infrazářič vám samozřejmě přijde vhod i v jiných prostorách. Často se využívá jako doplňkový zdroj tepla v ložnici nebo pracovně. V neposlední řadě pak v exteriéru – umístíte-li ho na terasu nebo do altánu, budete moct trávit spoustu času na zahradě i v chladnějším období.

Infrazářiče produkují infračervené světlo, které lze pouze cítit, ale není vidět. Pro lidskou kůži je absorpce tohoto typu tepla stejná, jako by byla vystavena přímému slunci. Teplo vydávané infrazářičem je velmi příjemné.

Jak vybrat infrazářič?

Nabídka infrazářičů je pestrá a jednotlivé modely se mohou lišit ve způsobu distribuce tepla. Některé produkují infračervené světlo, ale nedisponují žádnou nadstandardní výbavou. Jiné jsou vybaveny infračervenými žárovkami, ventilátorem a výměníkem tepla.

Zdrojem napájení může být zemní plyn, propan-butan, nebo elektrický proud. Elektrické infrazářiče jsou cenově dostupnější a nabízí vysokou míru komfortu. Zapnete je do zásuvky a nemusíte se o nic víc starat.

Z hlediska výběru optimálního modelu je důležitá vhodná velikost. Pořiďte si infrazářič, který s přehledem zvládne vytápět danou zónu a zároveň nemá zbytečně vysoký výkon. Nebudete-li si přesto vědět rady, obraťte se na odborníky z české firmy Agida s.r.o. Tuzemský výrobce nabízí špičkové infrazářiče, mobilní klimatizace a další zařízení spadající do segmentu tepelné techniky.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *