Vybíráme vysokotlaký čistič pro domácnost

Čištění dlažby, chodníčků nebo příjezdové cesty bývá poměrně pracné a rozhodně nepatří k oblíbeným činnostem. Na druhou stranu existuje efektivní řešení, které proces čištění výrazně usnadní. Pořiďte si vysokotlaký čistič, který využijete také při čištění plastového nábytku, zabláceného kola, plotu nebo automobilu. Jinými slovy – vhodně zvolený vysokotlaký čistič si poradí s téměř jakoukoliv špínou při úklidu okolí domu a zahrady. A my vám prozradíme, na co si dát pozor při výběru.

Nešetřete na příslušenství a kvalitě přístroje

Prioritou je samozřejmě způsob budoucího využití čističe. V druhé řadě pak příslušenství, které obsahuje základní sada. Některé levnější „vapky“ totiž ve standardní výbavě nedisponují nástavci, kartáči a dalšími výměnnými prvky, které byste mohli při čištění potřebovat. V takovém případě se zaměřte na to, zda příslušenství lze dokoupit a jaká bude konečná cena. Většinou se vyplatí investovat to dražšího přístroje s bohatým příslušenstvím – ten vás ve finále vyjde výrazně levněji.

Za zmínku stojí vysokotlaké čističe Kärcher, které patří ke světové špičce. Výrobce nabízí široké spektrum čističů s bohatým příslušenstvím a nejlevnější modely začínají na ceně pod třemi tisíci korun.

Výkon není vše, důležité jsou i další parametry

Vraťme se však k obecným parametrům. Rozhodující je nejen výkon, ale také průtokové množství vody. Při mytí automobilu vám přijde vhod čištění teplou vodou s přídavkem saponátu, což zvládají dražší modely s indukčním motorem.

Naopak je zbytečná tlaková myčka s vysokým výkonem, ale nedostatečně dimenzovaným přívodem vody. Potenciál takového přístroje nikdy nevyužijete naplno, pokud ho nepřipojíte na externí zdroj vody. Čistič však musí disponovat funkcí nasávání.

Vysoký výkon vám může být za určitých okolností i na obtíž. Některé vysokotlaké čističe dokáží vyvinout tlak, který smete oprýskaný lak z plotu nebo zahradního nábytku. Proto není na škodu, když přístroj zvládá plynulou regulaci výkonu.

Tip na závěr: Vsadíte-li na vysokotlaké čističe Kärcher, nebudete litovat. Nabídku aktuálních modelů najdete na www.rea-karcher.cz. Světoznámý výrobce nabízí také klasické i průmyslové vysavače a další techniku, kterou využijete při čištění a úklidu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *