Jak si zajistit příjemné klimatické podmínky v podkrovní části domu

Výstavba obyvatelného podkroví není z pohledu projektové dokumentace snadnou stavební operací a je nutné zohlednit hned několik důležitých aspektů. Při špatně zvolené metodice se dokonce lze dostat do nepříjemné finanční pasti, kdy se vynaložená částka rozhodně nesetká s kýženým výsledkem. Především je pak nutné se zaměřit na klimatické podmínky. Pod střechou je v létě velké parno, čímž se takový pokoj nestává odpočinkovou oázou.

Naštěstí se na trhu objevuje prověřená technologie ze severských zemí v podobě důmyslně navržené izolace. Na malou chvíli zapomeňte na polystyrenové desky nebo klasickou skelnou vatu a zaměřte se do míst, kde se o své slovo hlásí foukaná minerální izolace Magmarelax.

 

Systém Magmarelax jako symbol levného a efektivního řešení

Ve většině případů se lidé hledající nejlepší izolační řešení podvolují známému zateplení fasády. To je však z finančního i časového hlediska neatraktivní. Návratnost své investice do rozsáhlé rekonstrukce očekávejte nejméně za třicet let. Kromě toho bude váš dům několik týdnů zahalen v pomyslné roušce prašnosti a stavebního hluku. Váš pozemek se prostě na nějaký čas stane okupovaným územím pro předem sjednané dělníky.

V neposlední řadě se ve spojitosti s úsporou tepelné energie hovoří o efektivním řešení v podobě výměny starších oken a dveří za nové. Ano, jsou to bezesporu skvělé systémy, ovšem finančně i časově náročné a navíc je potřeba u návratnosti investice počítat s opravdu dlouhou čekací prodlevou

Foukaná izolace stropu v rámci moderního stavebního odizolování předkládá mnohem zajímavější výhody. První náznaky návratnosti se objevují již po čtyřech letech a než se časová ručička přehoupne přes pátý rok, těží z těchto výhod všichni majitelé. Největší raritou se stává především stanovená délka celkové realizace. Pokud vezmeme v úvahu, že pracujeme se zcela standardním prostorem, doba celé operace nepřekročí hranici pěti hodin.

 

Foukaná minerální izolace Magmarelax šetř třetinu výdajů

V dnešní době plné moderních technologií se další úsporná řešení hledají jen velmi těžko. Několik málo úsporných procent by se snad dalo ještě dohledat, ale proč? Systém Magmarelax má v tomto ohledu naprosto odlišné přístupy, které vám celkové výdaje za vytápění objektu sníží o celých 30 %. Třetina nákladů se v mnohých případech šplhá i k několika desítkám tisícům korun.

 

Proč izolovat strop foukanou minerální izolací

Pro zajištění optimálních podmínek v podkrovní části domu je důkladná izolace tím nejdůležitějším atributem. Důmyslná technologie foukané izolace k nám zavítala již v devadesátých letech ze severských zemí a ihned se stala mimořádně populární.

Pro jaké výhody je foukaná minerální izolace populární

Když pomineme časově nenáročnou realizaci, bezprašnost a nízkou cenu celé realizace, tak nám stále zůstane početné množství pozitivních předností. Foukaná izolace se nanáší v jedné vrstvě po celé délce podlahy. V izolaci se tak netvoří žádné tepelné mosty, které stojí za snížení požadovaných vlastností zbudované izolace.. Tepelný most vzniká vždy tam, kde vinou neopatrnosti zaznamenáme prázdné nebo duté místo. Teplo pak takovým neplánovaným otvorem uniká pryč z domu.

Mezi další skvělé výhody pak patří výrazný vliv v oblasti snížení teplot v podkrovní části budovy. Izolace mimo jiné navyšuje požární bezpečnost celého domu.

Pro více informací nebo objednání služeb navštivte internetové stránky www.mojeizolace.cz nebo zavolejte operátorům na číslo 800 100 533

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *