Jak trávit víc času v přírodě

Máte pocit, že trávíte většinu času v kanceláři, a poté vám nezbývá čas ani energie na nic jiného než každodenní povinnosti doma? Zkuste do svého života vnést pravidelné procházky, využijte prostor na své zahradě a znásobte čas, který v přírodě strávíte.

 

Proč jít do přírody

Ptáte se, proč něco měnit ve své zaběhlé rutině? Příroda vás nabije novou energií. Překvapí vás, že v lese, na zahradě nebo třeba při procházce po okolí načerpáte novou sílu, podpoříte svou kreativitu a navíc vás třeba přestane bolet hlava. Odpočinete si také od elektroniky, nebojte se nechat doma tablet i mobilní telefon. Vezměte s sebou čtyřnohého psího miláčka, případně děti a partnera.

 

Jak často

Pokud je to jen trochu možné, vyrazte do přírody každý den. Užijte si slunečné počasí, ale dejte šanci i zataženu nebo zimě. Uvidíte, že si v každém ročním období můžete najít něco, co vás na přírodě ohromí. Je jedno, jestli půjdete na procházku nebo na zahradu ráno po probuzení, případně se zbavíte pracovních starostí po celodenním kancelářském maratonu.

 

Kousek přírody doma

Bydlíte-li v místě, které není ideální na procházky kolem domu, a nemáte v blízkosti žádný les, využijte k pobytu na čerstvém vzduchu alespoň svou zahradu. Navrhněte si ji tak, aby přímo sváděla k posezení s přáteli na zastíněné a zastřešené terase. Nebojte se vytvořit si v zahradě tajuplný koutek s lavičkou a většími stromy. Když si oblíbíte čas na své zahradě a na terase, určitě oceníte kazetové markýzy proti dešti, díky kterým vám pobyt venku nezkazí ani špatné počasí.

 

Bydlení v bytě

V případě, že nebydlíte v domě a nemáte vlastní zahradu, využijte naplno potenciál svého bytu. Milovníci přírody by měli vždy vybírat byt s balkónem. Vytvořte si zde prostor pro odpočinek a relaxaci. Nezapomeňte na komfortní posezení, spoustu zeleně a praktickou markýzu na balkón. Užijte si každou volnou chvilku na balkóně s knížkou, s přáteli u kávy nebo s partnerem u dobrého vína.

Víc času v přírodě si užijete, i když se vydáte do práce pěšky, doprovodíte své děti nebo partnera do práce nebo tentokrát nakoupíte v obchodě opravdu jen to, co nutně potřebujete a užijete si procházku domů. Třeba poznáte místa, o kterých jste doposud nevěděli, a to i když je máte kousek u svého domu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *