3 kroky pro podzimní úklid v garáži

Podzim je ideálním obdobím, kdy si udělat čas na úklid. Začněte úklidem v domě, pokračujete na zahradě a věnujte čas i úklidu garáže. Zbavte se přebytečných věcí, získejte prostor pro nové a připravte svou garáž na zimní parkování pro auto.

 

1) Začněte tříděním

Než se pustíte do úklidu garáže, počítejte s tím, že vám to zabere někdy i celý víkend. Zapojte do úklidu i ostatní členy rodiny. Čím víc vás bude, tím dřív budete mít hotovo. Začněte tříděním veškerých zbytečností a těch se zbavte. Vyhoďte veškeré prázdné krabice, obaly, sáčky a další věci, které si schováváte pro případ, že by se na něco mohly hodit. Pokud jste je nepoužili do této chvíle, jen těžko je ještě použijete a ve většině případů vám obalový materiál zabírá jen spoustu místa. Posléze vytřiďte i nářadí a vybavení dílny. Opět vyhoďte vše, co je rozbité a jen se v garáži zbytečně válí. Zbavte se i všeho, co jste nepoužili alespoň jeden rok.

 

2) Místo kolem vrat

Prostor kolem garážových vrat je důležitý, protože právě zde potřebujete prostor pro pohodlné parkování auta. V některých případech blízko garážových vrat parkujte i kola nebo motocykly. Pokud máte dvoukřídlá garážová vrata, většinou neřešíte problém s pohodlným vjezdem. Při sekčních nebo rolovacích garážových vratech však šetříte prostor i v menší garáži. Je na vás, zda budete do garáže umísťovat také popelnici, případně koše na tříděný odpad. Ve velké garáži vám to nebude vadit, v menší garáži, kde potřebujete prostor i pro jiné vybavení, raději odpadky umístěte venku, ideálně pod stříškou.

 

3) Úložné prostory

Největší pozornost věnujte při úklidu úložných prostorům. V garáži byste měli mít dostatek prostoru na veškeré doplňky ke svému auta. Ať už se jedná o nářadí, náhradní pneumatiky nebo třeba autokosmetiku. Pokud máte garáž spojenou s dílnou, myslete na úložný prostor pro nářadí i pro stavební materiál. Garáž je ideálním místem, kde mít také barvy a chemické přípravky. Do garáže raději neumísťujte zavařeniny ani jiné potraviny. Snažte se tyto věci uložit do sklepa, v případě nízkopodlažního domku do spíže.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *