Jak sehnat ideální pozemek pro stavbu domu

Správný výběr stavebního pozemku vám ulehčí celou stavbu domu. Vyberte si pozemek v oblíbené lokalitě a myslete i na dostatečný prostor pro parkovací stání a prostornou zahradu. Víte, jak sehnat stavební pozemek? Nechte si poradit!

Co od pozemku očekáváte

Při výběru stavebního pozemku si dobře rozmyslete, co přesně od něj očekáváte. Chcete bydlet na periférii města a mít to blízko do práce nebo chcete raději bydlet na venkově a žít klidnější rodinný život? Zodpovězte si také otázku, jak má být váš pozemek velký a situovaný podle světových stran.

Kde hledat

Je několik způsobů, jak najít stavební pozemek. Nejjednodušším a nejrychlejším krokem je využití služeb realitní kanceláře. Ta vám najde vhodné stavební místo a navíc dokáže vyřídit i potřebné dokumenty ke koupi pozemku. V ostatních případech můžete pozemek najít na inzertních webových portálech, případně přes známé.

Proč stavět se stavební firmou

Už před samotným výběrem pozemku přemýšlejte nad realizací svého vysněného domu. Je na vás, zda dům postavíte svépomocí nebo dáte přednost stavební firmě. U stavební firmy však oceníte rychlost i profesionalitu. Stavební firma vám navíc dokáže poradit, jak vybrat kvalitní stavební materiál, případně si vybrat typ střechy, druh vytápění a podobně.

Ideální pozemek

Ideální pozemek je ten, do kterého se zamilujete na první pohled nebo taky na první došlápnutí. Určitě je zapotřebí, abyste dané místo viděli osobně. Zajeďte se na pozemek podívat, projděte si ho, podívejte se po okolí a rozhodněte se, zda je právě tohle to pravé místo, kde chcete žít.

Na čem ušetřit

Pokud přemýšlíte, jak ušetřit a bydlet ve vlastním, pořiďte si atypický pozemek. I úzký pozemek, případně pozemek ve svahu se dá využít pro individuální dům na klíč. Kvalitní stavební firma vám pomůže využít veškerých výhod vámi vybraného místa a spolu s projektantem navrhne dům tak, aby splňoval vaše očekávání.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *