Jak udělat z vany sprchu? Pomohou vanové zástěny

Milujete sprchování, ale koupelna nemá místo pro sprchu? Na to máme jednoduchou odpověď: vana se zástěnou z plastu nebo tvrzeného skla. Toto řešení má mnoho výhod, ale i pár omezení. V případě, že je vybraný model vhodný pro vaši koupelnu, snadno proměníte svou vanu ve sprchu.

Vanová zástěna Vanová zástěna lze namontovat na vanu z jakéhokoliv materiálu (litina, akryl, ocel) a jakéhokoliv tvaru. Pro konkrétní tvar vany však musíme upravit zástěnu s příslušnou konstrukcí. Typické vanové zástěny jsou k dispozici v následujících rozměrech: šířka – od 70 do 180 cm, výška – od 140 do 200 centimetrů. Tyto modely, které patří do základní nabídky výrobců, budou vhodné pro vany standardních rozměrů a tvarů. Pokud je ve vaší koupelně polokruhová nebo asymetrická vana, musíme si pořídit na míru vyrobenou zástěnu.

Vanové zástěny mohou být vyrobeny ze skla nebo plastu. V prvním případě se jedná o tvrzené sklo nebo tzv. bezpečnostní, které se po rozbití nerozsype na ostré střepy. Plastové zástěny jsou zase vyrobeny z polystyrenu odolného proti vodě a bez trhlin. Bohužel mohou být snadno poškrábány například pomocí nesprávných čisticích prostředků.

 

Jakou vanovou zástěnu vybrat

Moderní vanové zástěny, které nahrazují sprchový kout nejen zapůsobí svým originálním vzhledem, ale jsou také velmi funkční. Právě díky nim bude vana vedle své tradiční funkce také pohodlnou sprchou. Koupelnové zástěny se liší velikostí, způsobem skládání a materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Kromě materiálu, ze kterého je vanová zástěna vyrobena a systému jejího otevření stojí za to sledovat ještě další vlastnosti.

Montáž zástěny na stěnu – lze provést dvěma způsoby – pomocí profilů (hlavně hliníku) nebo pomocí závěsů. Obě řešení jsou trvanlivá, závěsy je však snazší udržet čisté a jsou mnohem jemnější z hlediska vizuality.

Typ vanové zástěny – moderní paravany se liší nejen způsobem skládání nebo materiálu, ze kterého byly vyrobeny, ale také ve tvaru. Dvě nejoblíbenější řešení jsou klasické modely – plastová nebo skleněná zástěna přímém směru a pro designové rohové vany. Ty vypadají velmi působivě a nejčastěji se používají v kombinaci s malými koupelnami.

Meta popis: Vanové zástěny jsou kompromisem pro ty, kdo se nechtějí vzdát sprchy a zároveň se rádi koupou. Udělat z vany sprchu je velmi snadné.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *