Jak vybrat kondenzační kotel a které značky patří k nejlepším?

Kondenzační kotle jsou velmi efektivní, ale i mezi jednotlivými značkami a modely panují velké rozdíly. Pokud hledáte nejlepší možné řešení, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, na jakém principu tento typ kotle pracuje a která zařízení patří k nejlepším na trhu.

 

Klíčová je velikost zásobníku

Bez teplé vody se domácnost neobejde. Používáme ji na mytí nádobí, vlastní hygienu i jako teplonosné médium. Kondenzační kotel se zásobníkem využívá procesu cirkulace, kdy se ohřátá voda pohybuje mezi zdrojem tepla a výměníkem (např. v podobě radiátoru). Minimální velikost zásobníků se pohybuje mezi 5 až 15 litry, ty největší pak pojmou stovky litrů. Některé ohřívače disponují vestavěnou nádobou, jejíž výhoda spočívá v jednoduchém uvedení do provozu (není zapotřebí složitě propojovat se zásobníkem) a v nízkých požadavcích na prostor. Výhodou externích zásobníků je větší objem.

 

Které značky jsou ty „nej“?

Vybrat kondenzační kotel není snadné. Prvním krokem je výběr vhodné značky a největšímu renomé se těší kondenzační plynové kotle Junkers, Protherm, Viadrus, Baxi, Vaillant a Buderus. Chybu však nemusíte udělat ani v případě jiné značky. Chcete-li mít jistotu, že si pořídíte kondenzační kotel, který respektuje potřeby vaší domácnosti, nechte si poradit od odborníků. Sdělíte jim své požadavky a oni vám na jejich základě doporučí vhodný model.

 

Nepodceňujte pravidelné kontroly

Plynoinstalatéři upozorňují, že předpokladem dlouhé životnosti a bezproblémového provozu jsou pravidelné kontroly. Měli by je provádět odborníci s dlouholetou praxí v oboru voda topení plyn. Postarají se o správné nastavení kotle a v případě potřeby zařízení vyčistí a zajistí jeho správné fungování.

A na koho se obrátit? Třeba na profesionály z řemeslnického cechu EKOMPLEX, kteří působí v rámci celé České republiky.

1 komentář

 1. Pavel Kotlant

  15.5.2021 at 18:27

  Dobrý večer,
  přemýšlíme na značkou plynového kondenzačního kotle pro náš rodinný dům (jednopatrový 4+1).
  Současný plynový turbokotel značky Buderus 24W, zásobník vody 48 l.
  Potřebovali bychom kondenzační kotel s integrovaným zásobníkem TUV přes 40 l.
  Kotel umístěný nad pračkou v koupelně, proto nemůžeme mít samostatný bojler na ohřívání vody.
  Můžete nám vytypovat vhodné kotle od výše uvedených značek?
  Děkuji.
  Pavel Kotlant

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *