Jak na podzimní úklid okolo domu?

Podzim přináší nejen klidné procházky v přírodě, sbírání hub a krásně zbarvené listí. Znamená to i povinnosti okolo domu a zahrady, které si přejeme mít stále upravené a hezké. Začíná i u vás doma generální podzimní úklid zahrady a domu? Pak vám dnes doporučíme, na co vše byste neměli zapomenout!

 

Zahradní nábytek

V první řadě skliďte zahradní nábytek, který již na podzim nebudete využívat. Před uskladněním jej ale ještě pečlivě umyjte, naskládejte na sebe a opatřete igelitovým obalem, který nábytek ochrání pro další sezonu. K čištění si můžete pořídit vysokotlaký čistič, který si poradí i s usazenou špínou na venkovní dlažbě.

 

I příroda se chystá na zimu…

Ze zahrady je potřeba shrabat opadané listí a uklidit část okolo domu. Hrabě, vozík a koště budou vaši nejlepší pomocníci. Aby se vám listí dobře shrabovalo, pořiďte si vějířové hrábě s dlouhými pružnými zuby. Nezapomeňte zahradu očistit od listí i okolo keřů, mezi květinami a v úzkých prostorech. Listí mohlo napadat i na parapety a venkovní žaluzie! Koštětem zameťte dvůr i terasu a nezapomeňte ani na listí v okapu. Na odvoz listí vám dobře poslouží nejen klasická kolečka, ale i lehký zahradní vozík. Zaměřte se i na úklid dřeva, jelikož začíná topná sezona.

Zapomenout byste určitě neměli ani na garáž. Výkonným pracovním vysavačem z podlahy vysajte veškeré nečistoty a letní sezónní věci jako jsou treková kola nebo další sportovní pomůcky dobře uskladněte a opatřete igelitovým obalem proti poškrábání a nečistotám. Zaměřte se také na poházené a neuklizené nářadí, které jste po čas léta hojně využívali pro různé opravy a kutilství. Vše má své místo a toho se držte i v garáži. Pokud skladujete v garáži cenné věci, určitě byste se měli přesvědčit, že je dobře zabezpečená. Proto ověřte, že máte kvalitní garážová vrata, přes která se nedostane žádný lupič. Garážová vrata by měla ustát také podzimní a zimní rozmary počasí a výkyvy teplot. Pokud si tedy vašimi garážovými vraty nejste jisti, raději si vyberte nová rolovací, posuvná, dvoukřídlá nebo sekční garážová vrata.

Uspořádejte s rodinou velký podzimní úklid vaší zahrady, který zvládnete za jeden víkend! Odměnit se pak můžete skvělým pocitem z krásně čisté zahrady a šálkem horkého čaje u vašeho rodinného krbu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *