Jak vybrat správné dřevo na topení a uzení

Příjemné a především přirozené teplo je v každé domácnosti v chladných dnech nesmírně důležité. Jestliže vsadíte na plyn či elektřinu, určitě vám nebude zima, nicméně praskající polínka v kamnech a sálavé teplo mají na psychiku člověka mnohem pozitivnější vliv. Takovéto příjemné prostředí si vytvoříte pohodlně za pomocí krbu či krbových kamen. Musíte mít ale to správné dříví na otop. Že nevíte, jak byste jej měli vybírat? Nevadí! Nabídneme vám pár cenných rad a doporučíme dodavatele.


Kvalita dřeva na prvním místě

Vytápění dřevem je specifické. Když přiložíte polínko, které není dokonale vysušené, dochází k rychlému zanášení spalinových cest a kominík bude mít při revizi mnohem více práce. Největší problém ale spočívá v minimální výhřevnosti takovéhoto nevysušeného dřeva a v tom, že zkrátka nebude chtít hořet. Pro vytápění se nejvíce hodí dříví kompletně průmyslově vysušené. Přesně v této podobě ho dodává společnost Optimtop.


Vyberte si z 13 dřevin

V nabídce zmiňované firmy najdeme celkem 13 druhů dřevin. Vy sami si tak můžete zvolit měkké, nebo tvrdé dřevo, popřípadě polínka pocházející z peckovitých dřevin, jež jsou ideální na uzení. Samozřejmostí je i finanční úspora. Mimo topnou sezonu jdou ceny rapidně dolů a ušetříte i díky nákupu skládaného dřeva na paletách. Koupíte si zkrátka přesné množství na rozdíl od sypaného dřeva, kdy se zpravidla kupuje i vzduch.


Bezplatná doprava od 1 palety

Výhodný prodej palivového dřeva u společnosti Optimtop se vyznačuje i bezplatnou dopravou, a to od jedné jediné objednané palety. Ať už bydlíte kdekoli v České republice, zvolte si pohodlně množství dřeva, které požadujete, a kontaktujte tuto firmu. Rozvoz je velmi rychlý a vy se můžete pomalu těšit na to, jak si budete v zimě užívat praskání ohně v interiéru, popřípadě čekání u udírny na skvělé dobroty.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *