Vytápění v podlaze je efektivní i komfortní

Vytápění interiéru je při výstavbě novostaveb rodinných domů i při jejich rekonstrukcích nejvíce probíraným tématem. Vytápění totiž nejvíce ovlivňuje komfort interiéru i náklady na provoz celé domácnosti. Možností a systémů, jak interiéry vytápět, je v současnosti několik desítek. Mezi nejpopulárnější druhy patří podlahové systémy vytápění. Topení v podlaze je komfortní i efektivní zároveň.

 

Proč je dobré teplo zespod?

Proč je vlastně podlahové vytápění tak oblíbené? Důvodů je více. Prvním důvodem je fakt, že nemusíte nikde v domácnosti nosit přezuvky. Podlaha je krásně vyhřátá. I děti si na ní mohou libovolně hrát a nemusíte mít starost, že prochladnou. Při vytápění podlahou se rovnoměrně vytápí celá plocha místnosti. U klasických radiátorů jsou velké rozdíly teplot na stranách s topením a bez topení. Když je teplo od nohou, stačí i nižší teplota v místnosti. Pocitově vám není taková zima a není třeba vytápět místnost na tak vysoké teploty. A jak na podlahové vytápění?

 

Hlavní je kvalita systémů

U podlahového topení je nejdůležitější jeho kvalita, tedy především kvalita samotných trubek . U méně kvalitních modelů může docházet k zanášení trubek nečistotami a v krajním případě až k zanešení. To může způsobit investice do oprav. Ideálním průměrem trubek je 15 mm. Při výběru dejte pozor také na záruku, kterou výrobce nabízí, zda je poskytována jen na určité komponenty nebo na celek. Jestliže máte zájem o kvalitní podlahové vytápění, doporučujeme Wolfcr.cz.

 

Snížení nákladů na vytápění až o 30%

Vždy jsou důležité i úspory, které podlahové vytápění přinese. U systémů Wolfcr.cz se jedná až o úsporu 30% ze stávajících nákladů na vytápění. Na vytvoření požadované teploty v interiéru totiž stačí, aby do otopného systému proudila voda o 20 °C chladnější něž do klasických radiátorů. Ušetříte peníze a můžete investovat více třeba do nákupu sedačky do obýváku. Sedačka je nejdůležitějším vybavením každého obývacího pokoje a její design a pohodlí jsou velmi důležité. Doporučujeme vybírat přímo výrobce sedaček, kteří nabízí „vyrábíme sedačky na míru“, které do každé místnosti dokonale zapadnou.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *