Jaká kritéria zohlednit při výběru vchodových dveří do rodinného domu a bytu

Domovní dveře jsou jednou z nejdůležitější součástí rodinného domku i bytu. Zároveň plní bezpečnostní a estetickou funkci. Většinou jsou společně s okny úplně to první, co při pohledu na obydlí spatříte.

Pořizovací cena vchodových dveří není zanedbatelná a rozhodně nejde o položku, která by byla pro rodinný rozpočet legrace. Vstupní dveře do domu jsou vaší vizitkou, ale rovněž by vás měly ochránit před nevítanými hosty a povětrnostními vlivy. Tudíž musí být odolné, bytelné a také designově propracované.

 

Materiál hraje prim

V dnešní době se domovní dveře vyrábějí z nejrůznějších materiálů. K nejčastějším patří plast, hliník a dřevo. Plastové modely ohromí cenovou dostupností a jsou k dostání v příjemných dekorech. Jejich izolační vlastnosti představují spokojenost a péče o ně je snadná. Dále tu máme hliníkové modely, které zdobí krásné vilky i administrativní budovy. Hliník patří k luxusním materiálům, a proto se od toho odvíjí i pořizovací cena oken a dveří. Trefou do černého jsou dřevěné vchodové dveře do rodinných domů. Dřevo je léty ne-li staletími prověřený přírodní materiál, tudíž splňuje náročné požadavky uživatele. Jakmile se rozhodnete pro dřevěné zpracování, počítejte s vysokou energetickou úsporností. Dřevo nabízí skvělé tepelně izolační vlastnosti a dveře z něj sluší rodinným domkům i bytovým jednotkám.

 

Bezpečnost a vzhled

Pokud si neumíte zvolit ideální vchodové dveře do rodinných domů a bytů, mrkněte se na modely společnosti ERKADO. Jedná se o výrobce dveří a zárubní se zkušenostmi a profesionálním přístupem. Právě zde pořídíte domovní dveře z borovice, dubu či meranti. Záleží jen na vás, jaký typ a druh dřeva si zvolíte. V každém případě počítejte s produkty, které jsou odolné i bezpečnostní. Výběr barevného tónu a designu je výhradně na vašem vkusu. A věřte, že máte se společností ERKADO obrovské možnosti.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *