Jak vnést do svého domova útulnost

Chcete, aby byl váš domov útulným a příjemným místem, kde budete trávit čas s rodinou? Poradíme vám, jak na to. Věřte, že zútulnění bytu nebo domu nemusí být drahé ani zdlouhavé. Inspirujte se ověřenými tipy a vytvořte si vysněné bydlení.

 

Polštářky a přehozy

Rozhodně to ve vašem bydlení nemusí vypadat jako v pohádkovém zámku, kterému dominuje spousta přehozů, polštářků a dalších textilií. Pro útulné bydlení postačí i menší množství polštářů, které umístíte například na sedací soupravu. Přehozy se hodí nejen na postel, ale klidně také na křeslo, aby lákalo k odpočinku.

 

Správné osvětlení

I když máte v domě osvětlení v každé místnosti, zaměřte se na intimní atmosféru pomocí svíček, stojacích i stolních lampiček. Vytvoříte tak mnohem útulnější prostor, ve kterém můžete trávit romantické chvíle s partnerem, ale také si užijete příjemnou atmosféru s přáteli nebo rodinou.

 

Interiér i exteriér

Útulný by měl být nejen váš interiér, ale i exteriér. Připravte svou terasu na jaro a pořiďte si pohodlné posezení. Naplánujte si opravu fasády, na vstupní dveře umístěte věnec s aktuální tématikou a pořiďte si nová garážová vrata. Vyberte si dvoukřídlá garážová vrata nebo vsaďte na klasiku v podobě sekčních vrat.

 

Lákající vstup

Možná vás překvapí, jak velký vliv má na bydlení upravený vstup. Vstupní dveře a garážová vrata jsou to první, co návštěvník z vašeho domu vidí a kudy vchází. I podle feng-shui se říká, že právě tudy proudí největší množství energie. Pokud bude vstup čistý, upravený a prostorný, věřte, že se i ve vašem domě budete cítit lépe.

 

Pohodlí na prvním místě

Příjemnou atmosféru vytvoří pohodlí na první pohled. Ať už jsou to zmíněné polštářky, přehozy, intimní osvětlení v podobě svíček nebo třeba mísa s ovocem na jídelním stole. Nebojte se do svého bydlení chytře zakomponovat i praktické věci, které denně používáte. Stejně tak je to i s cvičebním nářadím, které už nemusíte schovávat pod postelí nebo v garáži. Dekorujte jej v obývacím pokoji nebo v ložnici, aby bylo vidět, že jej pravidelně používáte.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *