Inspirujte se Skandinávii – zkuste žít podle hygge

Užijte si zimu, jak si ji dokážou užít lidé, žijící ve skandinávských zemích. Zkuste se inspirovat stylem hygge, který se týká bydlení, zařízení interiéru, ale také pohledu na svět. Zaměřte se na útulnost, bezpečí a pohodlí.

 

Útulný domov

Do jakého domu se budete nejraději vracet z cest nebo z práce? Určitě to bude útulný a příjemný domov, kde se budete cítit bezpečně. Vytvořte si takové místo, ve kterém si budete užívat chvíle se svými blízkými a rodinou.

 

Co nesmí chybět

V útulném domě určitě nesmí chybět dostatek pohodlných míst k posezení, ležení a celkově k relaxaci a odpočinku. Můžou to být křesla ušáky, houpací křeslo nebo třeba prostorný gauč. Doplňte jej chlupatými a hřejivými polštářky, přidejte umělou kožešinu, měkké deky a uvidíte, jak bude právě toto místo svádět k posezení.

 

Intimní osvětlení

Ke stylu hygge rozhodně patří i osvětlení, ať už se jedná o intimní osvětlení nebo teplé světlo, které oceníte hlavně v zimě. Skvělým způsobem, jak prozářit svůj dům jsou svíčky, lucerny, originální lampičky nebo vysoké stojací lampy.

 

Něco sladkého na zub

K příjemnému vzhledu a komfortnímu bydlení patří také něco dobrého na zub. Styl hygge přímo popisuje, že ve Skandinávii si často udělají radost sladkými dobrotami. Vyzkoušejte například skořicový uzel, jablečný štrúdl nebo nechte dům provonět alespoň vánočním cukrovím.

Teplo rodinného krbu

V útulném domě by rozhodně neměl chybět krb nebo alespoň krbová kamna. Topit můžete dřevem, ale praktičtějším způsobem je topení pomocí dřevěných briket. Vyzkoušejte také dřevěné pelety, které se dají použít i pro vystlání pelíšku vašich mazlíčků. Dřevěné brikety a pelety využijete nejen v zimě, ale pro zpříjemnění atmosféry z bydlení i v průběhu celého roku.

 

Klidná a vyrovnaná psychika

Zkuste zapracovat také na svém psychickém stavu. Podle hygge byste se měli naučit odpočívat, trávit čas s rodinou a přáteli nebo se věnovat svým koníčkům. Kdy naposledy jste si udělali čas například na čtení knihy nebo si jen tak sedli s horkou čokoládou k oblíbenému filmu? Není právě teď na čase to vyzkoušet?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *