Chytrá domácnost se v mnoha ohledech vyplatí

Každý má dnes doma celou řadu elektrospotřebičů, které je možné napojit na chytrou domácnost. Rozhodně byste o tom měli alespoň přemýšlet, jelikož tento krok se vám do budoucna určitě vyplatí.

 

Domácnost budoucnosti

V současné době nejsou víceúčelové pouze počítače, ale i další domácí žrouti energií. Běžně se prodávají chytré televize, jež můžete připojit k internetu, malé automatické vysavače nebo třeba moderní pečící trouby. Tohle všechno lze mít propojeno do jednoho celku, jemuž se obecně říká „chytrá domácnost“.

Jedná se tedy o soustavu zařízení, jež můžete ovládat podle svého uvážení pomocí mobilního telefonu, případně tabletu. Nejenže se vám tím hodně věci zjednoduší, avšak zároveň jde o dobrou cestu, jak uspořit nějakou tu korunu navíc.

Mobilním telefonem totiž nemusíte ovládat pouze televizi nebo vysavač, ale kupříkladu i topení. Hodně lidí ho nechává zapnuté, i když jsou třeba v práci, což je na jednu stranu prozíravé, jelikož se tím vytvoří doma tepelná pohoda, na druhou stranu se jedná o strašné plýtvání, což se samozřejmě musí nezbytně projevit na konečném vyúčtování.

Pokud však bude topení součástí chytré domácnosti, budete ho moci nechat ráno vypnuté a zapnout ho až odpoledne, kdy se budete blížit k domovu. Nejenže pak nebudete muset doma zbytečně mrznout, ale zároveň ušetříte.

 

Bezpečnostní hlásič

Chytrá domácnost je velice efektivní, i co se týče prevence požáru. Stačí jen mít doma nainstalovaný vhodný detektor plynu. Jedná-li se o opravdu kvalitní detektor kouře, dokáže reagovat ještě dříve, než se případný požár rozhoří.

Moderní detektor CO2 vám okamžitě po registraci kouře podá zprávu. Je možné ho nastavit i tak, aby zalarmoval i nejbližší požární stanoviště. I když v případě požáru asi k nějakým škodám dojde, nemusí se nakonec jednat díky brzkému zásahu hasičů o nic katastrofálního.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *