Jaké jsou nejvyužívanější druhy LED žárovek?

led-mini-e27-bulb1
LED žárovky v posledních několika letech začali v mnoha domácnostech, firmách i průmyslových provozech nahrazovat klasické druhy žárovek s vláknem. Důvodů k tomuto kroku je hned několik. Především je LED technologie mnohem úspornější, než technologie pro výrobu klasických žárovek. LED žárovky mohou vydávat i různé typy světla a to nejen jeho intenzitu, ale i různé typy pro vjem. Do každého prostoru je tak možné vybrat ten správný typ. Jaké druhy jsou nejvyužívanější a kde?
 
Představíme si v nabídce u specialisty
Jednotlivé druhy LED žárovek si představíme z nabídky společnosti IQ Energy, jednoho z největších specialistů na tento typ osvětlení na našem území. Tato společnost ve své nabídce shromažďuje výhradně produkty maximální kvality od předních světových výrobců. Při koupi některého druhu Led žárovky z nabídky této společnosti dosáhnete snížení spotřeby elektrické energie na osvětlení až o 80%v porovnání s klasickými žárovkami.
 
led-mini-e27-bulb1Základem je žárovka s paticí E 27
LED žárovky e 27 jsou nejvyhledávanějším druhem žárovek na trhu. Patice E 27 se totiž využívá do většiny druhů hlavního osvětlení. Její předností je dokonalé nahrazení světelného toku i barevného podání klasických žárovek. Využívá se jako náhrada za žárovky 40W, 60W, 75W, 100W, jen není její síla udávána ve Watech, ale v lumenech.
 
Dále žárovka s paticí E 14
LED žárovka e 14 má v porovnání s E 27 podstatně menší závit. I její využití je hlavně v oblasti domácího osvětlení, i když ne centrálního. Většinou se žárovky s touto paticí využívají do stolních lampiček a lamp s pracovním napětím 230V. Malé patice ale stále rozšiřují oblast své působnosti a svého využití a vytlačují patice E 27.
 
f2bb5abe0917e8b4eaed44241d1aace6.image.800x6001Na moderní systémy třeba se stmívačem GU 10
LED žárovky GU 10 byly ještě před nedávnou dobou určeny výhradně bytovým architektům. S jejich pomocí je možné v interiéru vytvářet soustavy osvětlení s různými možnostmi nastavení ovládání. Tyto žárovky mohou být zapojeny v systému třeba se stmívačem. Nemusíte už čekat na interiérového architekta, ale systémy osvětlení s jejich pomocí můžete realizovat sami.
 
Všechny další druhy LED žárovek můžete najít na www.iqenergy.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *