Jedna z nejvyužívanějších krytin minulosti je zpět. Samozřejmě v moderním provedení!

Není tomu tak dávno, kdy se na střechy rodinných domů, rekreačních objektů i průmyslových budov velmi hojně využívala krytina z azbestocementových čtverců. Ve své době se jednalo o jednu z nejoblíbenějších druhů střešních krytin. Předností této krytiny byl jednoduchý, ale účelný design, který byl elegantní na všech typech staveb. Nedostatky této krytiny jí ale z trhu na dlouhou dobu vyřadily. Mezi největší problémy se řadil fakt, že materiál byl zdravotně závadný. Lehce se na něm tvořil mech a rychle ztrácel pevnost a odolnost. Krytina se kotvila k podkladu hřebíky a ve spodním rohu čtverce příponkou. Oblíbené provedení krytiny se vrací, jen v moderním kabátě.
 
Satjam s.r.o. představuje krytinu Rombo Premium
Společnost Satjam svůj stávající sortiment plechových střešních krytin nově rozšířila o další druh krytiny. Krytina nese název Rombo Premium. Tvar krytiny zůstal stejný a tedy i přednosti v eleganci a jednoduchosti zůstaly zachovány. Krytinu tvoří čtvercové šablony kladené na koso. Vybírat můžete z rozměrů 245x245mm, 345x345mm a 555x555mm v barvách červená, hnědá, černá, cihlová a šedá. Nedostatky byly eliminovány a Rombo Premium splňuje nyní veškeré požadavky moderní architektury.
satjam
  
Kromě tvaru prošly výraznými inovacemi všechny části krytiny
Společnost Satjam si samozřejmě byla vědoma, v čem byly slabiny azbestocementové krytiny. Konkrétně se jednalo o zdravotní závadnost materiálu, odolnost povrchové úpravy a způsob kotvení k podkladu. Všechny tyto oblasti prošly výraznými inovacemi, díky kterým se stávají přednostmi. Krytina Rombo Premium je vyráběna z vysoce jakostního ocelového plechu a opatřena kvalitní polyuretanovou povrchovou vrstvou Purmat® 50 μm. Kvalita materiálu a provedení povrchové úpravy zajišťují maximální odolnost.  Každý díl je vybaven zámkem na všech čtyřech stranách. Zámky zajišťují přesnost při pokládce. Dva vnější zmky jsou vybaveny drážkou, do které se nasadí profilované úchytky. Ty se pomocí vrutů připevní k podkladu. Tento systém kotvení je pevný a účinný. Důležitou předností je fakt, že jako jedna z mála obdobných krytin je u této krytiny možnost kladení přímo na bednění střechy.
 
Více informací o produktech firmy Satjam naleznete na www.satjam.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *