Vybavujeme domácí kancelář

Práce z domova dnes představuje pro mnoho lidí běžnou záležitost. Je ovšem potřeba své bydlení tomuto faktu přizpůsobit. Nezáleží na tom, jestli máte k dispozici pro svou pracovnu celou místnost, nebo jen nějaký malý koutek. Pracovnu lze udělat kdekoliv.

Pracovat se však nedá ledaskde na schodech, nebo jen tak v polo-lehu na pohovce. Ke každé práci, ať už člověk dělá cokoliv, je vždy nutné si přizpůsobit i nejbližší okolní prostředí.

Kam svou kancelář umístit?

Nejlepší je mít pro svou kancelář vyčleněný samostatný pokoj, který není volně průchozí a nachází se v odlehlejší části bytu, abyste měli dostatečný klid. Pokud máte pro svou pracovnu vymezen pouze koutek, nejlepší místností je obývací pokoj. Kuchyň je příliš rušná a ložnice má být místností určenou k odpočinku a relaxaci. Z těchto důvodů se jeví obývací pokoj jako nejlepší varianta.

Vhodně rozmístěné skříňky, policové systémy a správný stůl usnadní práci a navíc mohou předejít případným bolestem zad a ovlivnit tak i vaše zdraví. Samostatnou kapitolou je kvalitní židle, která by měla být především pohodlná.


Co si pořídit?

Úplně na rovinu lze říci, že co se týče kancelářské techniky, budete jistě potřebovat počítač nebo notebook a popřípadě kopírku se skenerem. Co se týče nábytku, základem je kvalitní, velký stůl a pak nějaká polička, skříňka na šanony. Šetřit se rozhodně nevyplatí na židli, u svého pracovního stolu budete trávit velkou část dne a musí se vám sedět pohodlně. Nezapomenout také na kvalitní skartovačky, laminátory a další drobnosti, které usnadní každodenní práci.

Rozmístění věcí

Stůl je dobré postavit k oknu tak, aby na něj dopadalo světlo ve směru vedení písma. Veškerá kancelářská technika, tedy monitor a počítač by měl být umístěn tak, aby byl zády, nebo alespoň tupým úhlem k přímému slunečnímu světlu. Propojovací kabely je vhodné vést dutou nohou stolu. Pro dostatečné místo na psacím stole je dobré tiskárnu umístit mimo pracovní plochu stolu.

Osvětlení

Důležité je mít při práci dostatek kvalitního osvětlení, abyste si nekazili zrak. Kromě stropního světla si pořiďte i lampu na stůl. Pokud se zabýváte kreslením, ručním psaním nebo rukodělnou prací, zvolte nejlépe kvalitní technické svítidlo.

Barevné provedení a doplňky jsou otázku vkusu. Někdo má rád jednoduchý styl v přírodních barvách a někdo dává přednost barevnému provedení. Důležité je se ve své pracovně cítit dobře a nezáleží na tom, jestli k tomu dopomůže kytička na stole nebo strakatá zeď.Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *