Jaké sklo vybrat pro zábradlí

Skleněné zábradlí je v posledních letech stále vyhledávanějším monumentem, který do architektury vnáší čisté a elegantní prvky. V tomto článku si prozradíme, jak možnosti máme při výběru tipu skla. Podívejme se na základní rozdělení a představme si jednotlivé charakteristiky.

 

Bezpečnostní sklo

Skleněné zábradlí z bezpečnostního skla slouží především k ochraně osob. Takové sklo dokáže svými vlastnostmi odolat nárazům i úderům se zvýšenou razancí. Pokud se nakonec stejně roztříští, nevznikají žádné ostré úlomky. Bezpečnostní skla se samozřejmě ještě nadále rozdělují do několika tipově odlišných skupin podle svého účelu.

 

Bezpečnostní vrstvené sklo

Takové skleněné zábradlí je tvořeno skleněnými tabulemi spojené polyvinilbuteralovou fólií. Může se zhotovit ze dvou, ale i více tabulí skla s různorodými vlastnostmi. Tento tip skla dokáže odolat nárazu i úderu tupého nebo ostrého předmětu. Při rozbití se nerozpadá na jednotlivé neostré kvádříky, ale zůstává pořád v celku, takže zranění osob je opravdu minimální až zcela náhodné. Tento tip skla se velmi často používá v automobilech, ale i výtazích nebo jako zábradlí.

Tvrzené sklo

Skleněné zábradlí z tvrzeného skla také není k zahození. Sklo se vyrábí tepelnou úpravou kalení. Sklo se zahřeje na vysokou teplotu a ihned se prudce zchladí. Tato strategie propůjčuje ve výsledném důsledku nadstandardní pevnost v ohybu a vysokou odolnost vůči nárazům. I zde se sklo při rozbití nerozpadne na ostré kousky, ale na tupé bezrizikové kvádříky. Tvrzené sklo se používá všude tam, kde je kladen důraz na bezpečnost.

Pokud máte zájem o realizaci skleněného zábradlí, obraťte se na zkušenou společnost http://www.equipe.cz/. Firma se na trhu pohybuje několik let a nabízí komplexní poradenství od návrhu až po celou realizaci zakázky.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *