Vypočítali jste si někdy výdaje za loňské vytápění a jste nemile překvapeni? Kde je problém?

Aktuální zima k mírným rozhodně nepatřila. Mrazivých dnů bylo nejvíce za poslední uplynulé roky. Sníh se držel dlouho a mráz, jako by snad ani nechtěl odejít. Pro přímé majitele rodinných domů to znamenalo větší intenzitu vytápění interiéru. Počítali jste s tím, že za aktuální zimu zaplatíte na vytápění více, než za tu předchozí? Spočítali jste si už celkové výdaje, ale jsou mnohem vyšší, než jste čekali? Kde je problém a jak zabránit tomu, aby v následujícím roce nebyly výdaje ještě vyšší?

 

Váš rodinný dům nedokáže udržet teplo uvnitř

Nejvíce se s vysokými výdaji za vytápění potýkají majitelé starších domů. Ty mají jeden hlavní nedostatek – neudrží drahocenné teplo uvnitř v místnostech. Teplejší vzduch, který unikne se musí nahrazovat novým teplým vzduchem a intenzita vytápění se tak rozhodně nesnižuje. Abyste dosáhli nižších výdajů za vytápění, musíte teplý vzduch udržet v místnosti mnohem déle. Ze všeho nejdříve je zapotřebí zjistit, kudy tento vzduch nejčastěji uniká.

 

Naprosto stejný problém u většiny rodinných domů – strop

Drtivá většina rodinných domů má naprosto stejnou slabinu – stropy. Už od hodin fyziky na základní škole všichni víme, že teplý vzduch je oproti tomu studenému řidší, má nižší hustotu a logicky tak stoupá směrem nahoru. Když tedy není strop dostatečně izolovaný, teplý vzduch tudy pronikne bez jakýchkoliv problémů a vy jste tak nuceni pořád topit. Přitom správně provedené zateplení stropů a půd může ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na celkové vytápění?

Správnou technologií je například foukaná minerální izolace

Zateplení za pomocí foukané minerální izolace je v současnosti jednou z nejefektivnějších metod na izolaci vech stropů. Skvěle se hodí na volnější plochy i do dutin. Specialistou je firma Foukané Izolace s.r.o. Na izolaci stropů rodinných domů využívá osvědčené izolační materiály, které ušetří až celých 30% ze stávajících nákladů na vytápění s garantovanou zárukou na veškeré realizace minimálně 60 měsíců. Celý proces probíhá za plného chodu budovy, bez ruchu a nepořádku.

Podrobné informace a ukázky realizací najdete na www.foukaneizolace.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *